Henna ZARQA: informace, příprava a postup, výsledky + srovnání s Henne Color

23. června 2016 v 20:27 | Wnaty |  O vlasech
Hennu jsem si zamilovala. Nikdy jsem neměla tak dlouho a tak intenzivně červené vlasy, navíc tak zdravé a silné.
V dnešním článku bych ráda představila hennu ZARQU. Těšit se můžeš na důvody, proč jsem přešla z Henne Color, specifikaci henny ZARQY a její složení, informace o tom, kde a za kolik je možné ji sehnat, návod, jak jsem ji připravovala a aplikovala a v neposlední řadě taky na souhrn výsledků a porovnání s opěvovanou Henne Color.

Hned na úvod přikládám odkaz na článek, kde jsem relativně podrobně popisovala co to henna je, zdůraznila její klady i zápory a specifikovala Henne Color, popsala postup přípravy a aplikace a zveřejnila výsledky: KLIKNI ZDE!


Proč jsem upustila od Henne Color?

O vlasech čtu dost. Brouzdáním po internetu jsem narazila na několik diskuzí ohledně Henne Color a zjistila věc, která mě úplně nepotěšila. Henne Color přidává do všech svých červenějších odstínů sodium picramate, což je chemická látka podporující červenou barvou. Chemii se snažím vyhýbat a tak jsem si řekla, že zkusím najít čistou hennu bez přísad, díky které bych docílila stejně červené barvy. Do budoucna užití henny s obsahem pikramátu nevylučuji, sluší mi spíše červenější odstíny než zrzavé a tak pokud mi dojde trpělivost a žádná přírodní henna svým odstínem dostatečně neuspokojí, sáhnu i po takové.
Pozor!: Sodium pikramate nepřidává do henny jen značka Henne Color! Je to případ mnoha značek, proto si raději před nakupováním ověř informace na internetu!

Co je henna ZARQA?

Henna ZARQA je 100% přírodní kvalitní prášek henny bez dalších přísad z Pákistánu. Henna je v BAQ. BAQ = Body Art Quality nedoslovně lze z angličtiny přeložit jako kvalitní prášek určený pro malování na tělo. Takto označené henny by měli být bez jakýchkoliv chemických přísad, jemně namleté, intenzivní a postupem času zoxidovat do intenzivní červené barvy.
Balení obsahuje 100g henny v sáčku v krabičce, standardně neobsahuje návod k použití, rukavice ani čepici.

Kde a za kolik lze ZARQU sehnat?

Bohužel, henna ZARQA není v České republice snadno dostupná. Pokud budeš mít štěstí, najdeš ji v té nejzapadlejší drogerii ve městě, případně ve zdravé výživě. Na ebay a podobných zahraničních velkoobchodech je k sehnání jen s poštovným, které je opravdu vysoké. Já hennu objednávala přes internet, z jednoho malého e-shopu s orientálním zbožím. Právě tam byla totiž možnost vyzvednout zboží v Praze, kde mi objednávku vyzvedl přítel, a tak jsem nemusela platit ještě 80 Kč za poštovné, což je takřka cena za jednu krabičku henny ZARQY. Ta stojí přesně 89 Kč. Cenově tak vyjde lépe, než populárnější, avšak méně kvalitní henny. Hennu objednávej zde: http://www.dzauhar-abdallah.cz/orient/eshop/0/0/5/4621-Henna-prasek-HENNA-ZARQA-cista-henna. Pozor ale, pokud budeš vyzvedávat hennu osobně, nečekej návštěvu obchůdku nebo pobočky - jedná se totiž přímo o byt majitelky e-shopu. Prý je to ale moc milá paní, co přítel říkal, takže se rozhodně není čeho bát :-).
Pokud budeš mít štěstí a narazíš na hennu někde u vás ve městě, bude částa rozhodně nižší. Na fórech jsem četla, že ji slečny sehnaly i za 40 korun.


Příprava henny

Jelikož jsem se z předchozích barvení něco naučila a něco víc vyčetla, použila jsem k míchání henny ingredience, které by měly ještě více podpořit dominantu červené barvy. Vzhledem k tomu, že henna ZARQA je 100% čistý prášek henny bez příměsi, bylo pro mě zásadní docílit co nejčervenějšího odstínu, protože jsem nechtěla být zrzka. Z diskuzí vím, že vliv na odstín má každá látka, kterou do henny přidáme.
Hennu jsem připravovala v plastové nádobě a míchala plastovou lžicí. Kovům se vyhni, mohly by mít negativní vliv na účinky henny.
K barvení jsem opět použila dvě 100g krabičky, tentokrát mi ale přišlo, že barvící směsi mám opravdu dost, tak pro příště bude na barvení mých hustých vlasů dlouhých nad zadek stačit i krabička a půl. Hennu nebylo nutné přesívat, jak byla jemně umletá. Prášek jsem zalévala dostatečně teplým a silným sypaným ibiškovým čajem. Sehnat ho lze ve zdravé výživě nebo na internetu. Ibiškový čaj je dostatečně kyselý a dostatečně červený, aby měl vliv na odstín barvy. Na každou krabičku pak připadly, tuším, 4 lžíce octa, dohromady tedy 8 lžic. Právě ocet má výslednou barvu posouvat více do červené, kdežto citrón naopak do oranžové. Díky dostatečné kyselosti mohla být narušena buněčná stěna henny a barvivo se mohlo uvolňovat. K směsi jsem dále přidala dva 25g pytlíky mleté papriky, ty běžně seženeš v supermarketu, ale rovněž i ve zdravé výživě a na internetu. Henna šla bez problémů umíchat do hladka.
Nádobu z hennou jsem poté držela tři hodiny v teple a nechala uvolňovat barvivo.

Aplikace

Vlasy jsem před aplikací rozčesala kančákem a opláchla vlažnou vodou. Pokud jsi uživatel/ka chemických šamponů, pár dní před barvením je vynech, jelikož obsahují silikony, které brání henně přilnout na vlasu.
Jelikož jsem barvila na intru a neměla u sebe štětec na barvení vlasů, vystačila jsem si zkrátka jenom v rukavicích. Nádobu s hennou jsem během aplikace stále držela v teple a hennu postupně vmasírovávala a patlal po obvodu hlavy ke kořínkům, dále do středu, nakonec jsem vzala délky a konce.
Vlasy jsem zabalila do potravinářské fólie, aby jsem je se směsí stále udržela v teple, nic nevyteklo a nic se nezašpinilo. Kulíška jsem bohužel měla doma a tak jsem vlasy s folií ovázala ještě starou mikinou a šátky. A šla spát! Dobrou noc!

Ráno jsem vlezla do sprcháče, rozdělala vlasy a vymývala. Proces trval asi 30 minut, vlasy jsem na dvakrát umyla přírodním šamponem a kondicionerem, aby v nich nezůstal ani kousíček henny. Na závěr jsem je pomačkala, abych se zbavila přebytečné vody a do koců vetřela kapku meruňkového oleje, který se stal mou běžnou vlasovou péčí po umytí. Na intru nemám ani fén, jelikož vlásky běžně nechávám volně uschnout. Počkala jsem tedy, celá zvědavá, jak to dopadne.

Výsledek? Ejhle!

Prokristapána! Byla jsem zrzka! Celá naštvaná jsem nadávala, co to mám na hlavě, pár hodin po aplikaci už jsem ale začala pozorovat červené odlesky, až na konec, po pár dnech od aplikace henna nádherně zoxidovala a já se mohla pyšnit intenzivní ohnivou barvou! ZARQA byla super, akorát stále ještě málo rudá. Chtěla bych docílit studenejšího odstínu, tak uvidíme, s jakou hennou se mi to podaří :-)-


Porovnání: Henne Color vs. ZARQA

V čem je ZARQA lepší než Henne Color?
 • Je cenově výhodnější (a to i když započítám poštovné).
 • Je 100% přírodní.
 • Je jemněji namletá, bez problémů z ní lze umíchat hladká kaše bez hrudek.
 • Má větší výdrž - nevymývá se do zrzavé, zůstává červená, jé déle intenzivní.
 • Menší spotřeba.
V čem je Henne Color lepší?
 • Okamžitý barevný výsledek - nemusíte čekat několik dní, než zoxiduje do červena (na druhou stranu se vymývá do zrz a červeného odstínu jedocíleno chemickou přísadou).
 • Červené odstíny jsou opravdu červené a ne zrzavé, ač je to na úkor příměsi pikramátu.
 • Je dostupnější - k sehnání snad v každé druhé zdravé výživě, orientálním obchůdku či na internetu.
V čem se vyrovnají?
 • Stejně páchnou.
 • Intenzita a sytost barvy je po barvení srovnatelná.
 • Po obou výrazně rychleji rostou vlasy! Výrazné odrosty mám už po měsíci.

Srovnejte sami, ale já s k Henne Color prostě nevrátím a pokud nebudu barvit čistou hennou, sáhnu po levnější alternativě Henne Color - ta se mi zdá vzhledem k poměru cena / výkon opravdu předražená.
Doufám že se vám recenze líbila!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 4. července 2016 v 23:19 | Reagovat

Vida, docela by mě zajímala fotka výsledku. :) Sama s hennou nemám zkušenosti, ale přemýšlím o ní - udržet červené vlasy obarvené "normální" barvou prostě není reálné. Akorát nevím, jestli bych měla trpělivost na tak dlouhé čekání, až se něco uděje. I ta běžná půlhodinka je na mě moc. :D

2 Wnaty Wnaty | E-mail | Web | 4. července 2016 v 23:31 | Reagovat

[1]: Už mám více jak měsíc po barvení, odrosty a barva je zkrátka nejkrásnější čerstvá. Co víc, já už pod ní měla Henne Color, ale je fakt že i u kořínků chytla stejně. Výsledek je vždy přirozený a barva má na každém světle jiný odstín, někdy trochu do hněda, jindy hází rezavé odlesky, no na sluníčku fest rudá!
Věř že za tu práci a čekání to stojí. Intenzivní barva která dlouho vydrží a vlasy nepoškodí, ale naopak. Mně po henně rostou jako divé :-).

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama