Červenec 2016

10 důvodů, proč začít blogovat

31. července 2016 v 21:30 | Wnaty |  Téma týdne
Mnohdy se v bloggerské komunitě setkávám s docela povrchním názorem: "Dneska už blogování není jako dřív. Bloguje každý druhý a najít mezi tou hromadou blogů nějaký kvalitní blog je téměř zázrak.".
Já bloguji od svých devíti let. To už je nějaká řádka let. Je sice pravda, že blogování se za poslední dobou rozmohlo a že spousta blogů ztrácí na kvalitě, jelikož se jejich autoři pouze vozí na vlně současného trendu. Na druhou stranu blogování je cenná zkušenost a může mít velký vliv na člověka jako osobnost a ve výsledku tak změnit i jeho původní postoj k blogování, ať už začal jakkoliv. Však i Ti nejúspěšnější měli nějaké začátky, za které by se už dnes možná styděli. Koneckonců, mimo tu hromadu blogů bez pointy se rodí také hromada blogů s názorem a myšlenkou. Hromada blogů s kvalitním designem i obsahem.

Přemýšlíš už nějaký čas o tom, že si založíš vlastní blog? Nech se přesvědčit 10 důvody, proč bys bez váhání měl/a! Třeba právě budeš právě Ty tou zlatou rybkou v moři bloggerů, která vytvoří nejen kvalitní blog, ale dokáže s ním i prorazit.

Štěstí v neštěstí

26. července 2016 v 20:11 | Wnaty |  (Ne)všednosti
Život je nepředvídatelný. Dobré i špatné věci se nám dějí v jednom kuse. Některé trvají dlouhodobě, jiné jen kraťoučký moment. Neustále se mezi sebou střídají. Mnozí z nás by si přáli, aby se mu děly jen ty pozitivní věci. Napsala jsem mnozí? Všichni! Kdyby tomu ale tak bylo, přestali bychom si jich vážit. Vytratila by se ta radost z toho, že se něco povedlo, nebo ta úleva, kdy skončilo něco negativního. Právě tyto radosti a úlevy mají neintenzivnější ráz, když se pozitivní věc promítne v jinak negativní situaci v krátkém časovém intervalu, co víc, pokud je schopna negativní situaci obrátit v pozitivní. Říkám tomu štěstí v neštěstí.

Těžký zadky

13. července 2016 v 22:13 | Wnaty |  (Ne)všednosti
Jsou všude. Obklopují mě. Čím jsem starší, tím více se s nimi setkávám. Těžký zadky.

Malá bloggerka (tehdy ještě ne) Wnaty aneb hrdé plácání po rameni mého mladšího já

10. července 2016 v 21:37 | Wnaty |  Blogosféra
Velká kapitola v bloggerském růstu většiny z nás. Kapitola, kterou pokud neznáš, je mi Tě upřímně líto.

Jsem šílený prokrastinátor. Nenávidím se za to, ale zároveň se za to vlastně miluju. Kdybych neprokrastinovala a neodkládala důležitější věci na později, připravila bych se o jiná poznání. V čase, kdy prokrastinuji většinou píšu blog. A to mě šlechtí. Jindy zas prohlížím blogy jiných - dozvídám se nové věci, nebo se vracím v čase.

Právě dnešní článek chci zasvětit mladým bloggerským duším a jejich začátkům. Nostalgicky se vrátit do dob, kdy mě naplňovalo mít plno SB / Affs (nazývej si to jak chceš), vysokou návštěvnost, kdy jsem byla celá šťastná, když jsem si vytvořila nový design ve Wordu (ach ano!) a byla schopná ho v nastavení přesně napasovat. Do dob, kdy mé názorové články spočívali ve třech větách, z nichž poslední končila slovy "mám ráda", "se mi líbí" nebo naopak "nemám ráda", "se mi nelíbí", do dob, kdy jsem psala trapné povídky (například tu nesmrtelnou a šíleně přeafektovanou O Černém poníkovi), které byly navíc plné chyb.

Přeji příjemné čtení!

Povídání o smoothies + recenze smoothie makeru DOMO DO492BL

7. července 2016 v 17:02 | Wnaty |  Zdraví a krása
Smoothie je směs namixovaných surovin, které spolu vytvoří vydatný pokrm v lahvi. Předností má hned několik a já bych v dnešním článku ráda vypíchla ty nejdůležitější. Krom toho bych se ráda podělila o to, jakým způsobem jsem vlastně smoothies přišla na chuť já. Nebude chybět ani pár tipů, které jako začínající smoothiemakerista/tka jistě oceníš! Článek pak zakončím recenzí produktu, který se poslední týden stal součástí mého každodenního života.

Pokud nevíš co na snídani, máš problém s tím, co si brát do práce na svačinu nebo oběd, chceš si uhlídat, co během dne sníš a zda se nepřejídáš, nebo chceš jen načerpat inspiraci, jak proniknout do zdravého životního stylu, neváhej a pokračuj ve čtení!

BC Bione Cosmetics - česká kosmetika s BIO řadami: informace + recenze některých vlasových produktů

2. července 2016 v 22:02 | Wnaty |  O vlasech
BC Bione Cosmetics je česká značka pečující kosmetiky, která nabízí produkty v BIO kvalitě bez parabenů, silikonů, SL(E)S, derivátů, ropných produktů a dalších, běžně užívaných škodlivých látek.

O škodlivosti těchto látek je možné si dočíst mnohé na internetu. Obvykle spolu tyto látky po nanesení na tělo vytváří nepřirozenou chemickou vrstvu, která na pohled splňuje naše očekávání, ale pod ní se pleť pokožka nebo vlasy ničí. Co se týče produktů z řad krémů a sprchových gelů, většina výše uvedených látek zpravidla narušují pokožku, hloubkově ji vysouší, vyvolává alergické reakce, kožní záněty a ucpává póry. Některé látky zvyšují pravděpodobnost rakoviny a dalších nepříjemných onemocnění, jelikož se přes kůži dostávají do krevního oběhu a ukládají se v těle.
Z hlediska přípravků na vlasy škodlivé látky vykazují stejné negativní důsledky, jako v případě tělových krémů a sprchových gelů. Dále dráždí vlasovou pokožku, ta se následně brání větší produkcí mazu, což způsobuje že jsou Tvé vlasy rychleji mastnější a je nutno je stále častěji mýt. Tomu napomáhají mimo jiné silikony, které ucpávají vlasové póry a pokožka se opět brání vyšší produkcí mazu. Silikony zároveň zbraňují růstu nových vlasů. Tím ale jejich škodlivost nekončí. Obalují vlasy v celé délce a vyvolávají iluzi, že jsou lesklé, jemné a plné života. Jedná se ale jen o krátkodobý efekt, silikony vlasy časem zatěžují, zabraňují výměně látek, což způsobuje že se vlasy vysušují a ztrácí kvalitu. Na základě vysušení se lámou. Silikony opticky zacelují roztřepené konečky, ale ty se ve skutečnosti jen slepí silikonovou vnější vrstvou, pod kterou se naopak ještě více do délek třepí.
Výčet látek, které mají negativní vliv na Tvé zdraví a přes to jsou v kosmetice běžně užívány najdeš na internetu. Je množství zdrojů, kde je možné se dočíst konkrétní názvy všech látek, jejich specifikaci z chemického hlediska i dopad na lidské zdraví. Mým oblíbeným webem je pak http://www.slozeni-kosmetiky.cz/, kde je na stupnici ukázáno, jak je látka pro tělo škodlivá, nechybí výpis synonym, funkce dané látky v kosmetice, obecné informace o konkrétní látce a v čem se používá.

A protože nechci mít rakovinu ani jiné onemocnění a nechci být za chvíli plešounek (což je i důvod, proč jsem z chemického barvení přešla na barvení vlasů hennou), začala jsem fandit BC Bione Cosmetics, která tyto látky zpravidla nepoužívá. Výhodou je že složení jejich produktů čítá jen několik málo položek, bez problémů si během pár minut na internetu ověříte jak dobře je produkt pro člověka snesitelný oproti jeho škodlivým konkurentům. Jejich produkty jsou účinné a navíc opravdu levné a dlouho vydrží. Zároveň tak podporuji českou značku a věřím, že si ji oblíbí více lidí.
Produkty lze zakoupit v menších zapadlých drogériích, malých Teta drogériích, TOP drogériích nebo Jasmínu. Dále pak v Jednotě, pokud budete mít štěstí, narazíte na ně i v řetězcích Billa a Globus. Na internetu jsou sehnání v jejich vlastním e-shopu http://www.drogerex.cz/, v http://www.parfums.cz/, a dalších obchodech. Seznam prodejen a e-shopů zde: http://www.bionecosmetics.cz/kde-nas-koupite.
BC Bione Cosmetics má nabízí svou pečující kosmetiku v několika řadách, kdy většina z nich nese označení BIO. Právě na toto označení se váže BIO deklarace, kterou jsem si pro dnešní článek dovolila propůjčit z jejich webu http://www.bionecosmetics.cz/:


V dnešním článku bych ráda představila a zrecenzovala šampon a kondicioner z řady BIO Panthenol + Keratin a z řady BIO Med + Q10. V recenzi uvedu název výrobku, orientační cenu, objem, složení, moje dojmy, dlouhodobější účinky a na závěr výrobek shrnu do kladů a záporů. Přeji příjemné čtení!