Kreativní amoky

22. listopadu 2016 v 0:17 | Wnaty |  (Ne)všednosti
Poznámka nad čarou: Už je pozdě. Nebo naopak příliš brzy, záleží na úhlu pohledu. Bolí mě hlava, píská mi v uších, jsem unavená, ale mé prsty se nechtějí odrhnout od klávesnice. Chci psát, nejraději bych i kreslila, nahé ženské figury, portréty neznámých lidí. Mám chuť popadnout notes a tužku a sepsat si nápady na šílené projekty, které v mé mysli vlastně ještě ani neexistují, ale dala bych ruku do ohně, že bych teď z fleku byla schopna na ty řádky něco vyflusnout. Znáš to?


Občas jsou období, kdy je fantazie na bodu 0. Pravá mozková hemisféra zamrzne, nemluvě o tom, že levou mám asi jaksi zakrnělou a tak mi v tuto dobu nejde absolutně nic. Nemám nápady co tvořit, co kreslit, vlastně být jakkoliv výtvarně aktivní ani nejde. Nebaví mě ani číst - jelikož i to v tato období vyžauje notnou dávku fantazie, a tak vůbec, vlastně nemám motivaci dělat něco, kde je třeba jen trochu myslet. Nevím zda chci spát, zda mám hlad a co bych asi snědla. Jsou to období, kdy se cítím jako tělo bez duše.

Pak jsou ale i období kreativní. To se tak zkrátka jednoho rána probudím a mám chuť tvořit. Ok, dobře, ono to takhle doopravdy není. Obvykle mám ráno chuť vůbec nevstat z postele, překulit se na druhý bok a prospat celý den, zvlášť když je za okny sychravé počasí. Ale pominu-li těch několik nepříjemných minut, než se trochu nastartuji do všedního fungování, ve své kreativním obdobím chytám, dalo by se říct, záchvaty fantazie. Přicházejí samy a nečekaně. Hlavou mi v ty chvíle proudí nespočet nápadů všeho druhu - nápady na to o čem budou mé nadcházející články na blogu, nápady o tom co vytvořím, co vyfotím, čím zkusím malovat, jakou hostinu si připravím z těch několika málo surovin co na intru v šuplíku mám, abych neutratila peníz v kebabu. Z toho doufám vyplývá, že kreativní období, které trvá v závislosti, pf, ani nevím na čem, v řádu několika dnů, někdy až několika týdnů, je zkrátka velmi obohacující i pro můj obyčejný život. Například v tomto období mě napadlo zakoupit si balík ovesných vloček, které míchám s jogurtem a mám tak svačinku za pár korun, která mě nasytí a kdy se díky vločkám vyhnu bílému pečivu, které mi už díky monotónní stravě na internátu leze krkem. No není to geniální? Věřím, že kolegové a kolegyně, co rovněž bydlí na intrech, jistě rozumí tomu, o čem mluvím.

Náhlé kreativní amoky jsou příjemným zpestřením všedních dnů a to i pro dny následující, kdy mi má fantazie opět dává na nějaký čas sbohem - kreativní období mě zásobují nápady, které, i přes to jak moc bych chtěla a jak moc se snažím, není možné zrealizovat všechny naráz. V období, kdy mi nápady vytékají ušima a fantazie tryská všemi směry, je tento fakt lehce deprimující, jelikož má člověk pocit, že nepostihne absolutně nic. Jakmile se ale má chorá mysl zase ustálí a nápadů by mohl být nedostatek, ocením, že jsem všechny nevyčerpala hned a mám po nějakou dobu na čem pracovat. Ostatně, díky tomuto faktu mám v záložce rozepsaných článků relativně nemalý seznam, ze kterého si vždy vyberu téma, o jakém mám chuť psát i když zrovna nemám kreativní dny. Díky těmto obdobím mám i rázem plnější skicáky, ve kterých si můžu později zalistovat a vylovit nějaký koncept pro nový projekt nebo experiment.

Kreativitou poblázněné duše, hlaste se v komentářích, ať si nepřipadám divně! Díky!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Popadají Tě kreativní amoky?

Ano.
Ne.

Komentáře

1 Baryn Baryn | Web | 22. listopadu 2016 v 11:32 | Reagovat

Já takovéhle záchvaty fantazie mívám v noci před usnutím. A to je hrozný, protože bych nejradši vstala a šla kreslit, psát ... nebo i vařit, je mi to jedno, prostě něco dělat, ale už jsem na to všechno moc utahaná a zároveň musím brzo vstávat. :D
A tak si jen řeknu "Né, udělám to zítra, to mi ta nálada vydrží." No ale další den jsem mrtvá ze školy, naštvaná na celý svět a je po amoku. :D Jsem na tom bodu mrazu, jak jsi zmiňovala. Takže u mě je velký zázrak, když opravdu tvořím, a nejvíc mi v tom pomáhají nemoci ... Takže jednou za půl roku toho vyplodím dost. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama