Leden 2017

Jak efektivně naplnit svá předsevzetí

16. ledna 2017 v 12:14 | Wnaty |  (Ne)všednosti
Osobně jsem zastáncem toho, že pokud chci něčeho docílit nebo něco změnit, nemusím čekat než se změní číslo v letopočtu. Na druhou stranu, ráda se při takové příležitosti zamyslím, v čem byl loňský rok (ne)úspěšný a vytyčím si cíle, které by mohly rok následující udělat přeci jen o něco lepší. Ohlédnutí se zpět i vzhlížení do budoucnosti má dle mého názoru stejnou váhu a při zadávání si předsevzetí a cílů se vzájemně doplňuje, jelikož díky chybám z minulosti se můžeme poučit a do budoucna se jim vyhnout. A jaká lepší perioda než jeden kalendářní rok se k těmto účelům hodí více?

Mě se má novoroční předsevzetí ale málokdy podařilo naplnit. Obvykle to ztroskotalo na tom, že jsem si nebyla schopna rozplánovat kroky k jejich docílení a posléze je postupně pozapomněla. Pro letošní rok jsem si ale vymyslela efektivní systém, které by mi měl v plnění cílů stanovených na následující rok výrazně pomoci. Ráda bych se o něj podělila v dnešním článku, protože si myslím, že by mohl mnohým pomoci k tomu, naplnit to, co sami sobě na začátku roku slíbili.


Domácí hydratační zábal z kokosového oleje

10. ledna 2017 v 13:17 | Wnaty |  O vlasech
Recept na krásné vlasy? Důležité je je pravidelně vyživovat. A tím nemám na mysli rádoby "výživu" drogérkovými maskami, nebo maskami z profesionálních kadeřnických salonů napěchovaných silikony. Myslím tím, dopřát vlasům skutečnou výživu přírodními látkami bez zbytečných syntetických složek, které mohou dráždit vlasovou pokožku, zvyšovat její maštění a zatěžovat vlasy. Ostatně, jak už jsem zmiňovala v předchozím receptu na vlasovou masku pro hydrataci a ochranu občas se stačí jen prozhlédnout v kuchyni, posbírat pár surovin, smíchat je dohromady, nanést do vlasů a počkat si na výsledek, který obvykle nezklame - a pokud ano, nestál Tě experiment prakticky nic.

I hlavní složku dnešního receptu na hydratační vlasový zábal je produkt, který najdeš v regálu s potravinami. Jedná se o kokosový olej. Obvykle je sehnání ve skleněné nádobě v tuhém stavu, při teplotách nad 23°C taje a stává se z něj čirá tekutina. Zakoupit se dá v drogériích, zdravých výživách nebo obchůdcích s orientálními potravinami, případně na internetu. Cena se odvíjí od množství a kvality oleje. Nejkvalitnější kokosový olej je za studena lisovaný - zachovává si všechny živiny a zdraví prospěšné látky, narozdíl od oleje rafinovaného. 300 ml skleničku takového oleje lze sehnat za 150 korun, což není vůbec špatná cena, vzhledem k tomu, že takové množství vystačí průměrně na půl roku - v závislosti na tom, jak často a v jakém množství ho užíváš.


#winteriscoming - oblíbení pomocníci do chladných dnů

4. ledna 2017 v 12:39 | Wnaty |  Speciály
I přes to, že zimu v lásce zrovna nemám, každý rok se těším, až ze šuplíků a skříní vytasím své pomocníky, které mi dokáží chladné dny náramně zpříjemnit. V dnešním článku bych se ráda podělila, kteří to jsou a možná i některé čtenáře inspirovala k tomu, jak mrazivé období přežít v klidu a pohodě.