Domácí hydratační zábal z kokosového oleje

10. ledna 2017 v 13:17 | Wnaty |  O vlasech
Recept na krásné vlasy? Důležité je je pravidelně vyživovat. A tím nemám na mysli rádoby "výživu" drogérkovými maskami, nebo maskami z profesionálních kadeřnických salonů napěchovaných silikony. Myslím tím, dopřát vlasům skutečnou výživu přírodními látkami bez zbytečných syntetických složek, které mohou dráždit vlasovou pokožku, zvyšovat její maštění a zatěžovat vlasy. Ostatně, jak už jsem zmiňovala v předchozím receptu na vlasovou masku pro hydrataci a ochranu občas se stačí jen prozhlédnout v kuchyni, posbírat pár surovin, smíchat je dohromady, nanést do vlasů a počkat si na výsledek, který obvykle nezklame - a pokud ano, nestál Tě experiment prakticky nic.

I hlavní složku dnešního receptu na hydratační vlasový zábal je produkt, který najdeš v regálu s potravinami. Jedná se o kokosový olej. Obvykle je sehnání ve skleněné nádobě v tuhém stavu, při teplotách nad 23°C taje a stává se z něj čirá tekutina. Zakoupit se dá v drogériích, zdravých výživách nebo obchůdcích s orientálními potravinami, případně na internetu. Cena se odvíjí od množství a kvality oleje. Nejkvalitnější kokosový olej je za studena lisovaný - zachovává si všechny živiny a zdraví prospěšné látky, narozdíl od oleje rafinovaného. 300 ml skleničku takového oleje lze sehnat za 150 korun, což není vůbec špatná cena, vzhledem k tomu, že takové množství vystačí průměrně na půl roku - v závislosti na tom, jak často a v jakém množství ho užíváš.Tím se dostávám k tomu, kde všude se kokosový olej uplatní. Mimo to, že má využití v kuchyni je dobrý také jako kosmetický přípravek. Plnohodnotně zastoupí například tělové mléko, krém na ruce, holicí pěnu, užívá se dokonce i pro šetrné domácí bělení zubů. Mazáním kokosového oleje do dámských intimních partií předcházíš vzniku i léčíš lehké mykózy. Kokosový olej je mimo jiné oblíbený také jako masážní olej nebo jako lubrikant. Takže pokud by Ti vlasový zábal z něj nevyhovoval, rozhodně netratíš. Nedoporučuje se používat pouze na pleť, jelikož by mohl ucpávat póry.

Hydratační zábal z kokosového oleje je pro mé vlasy učiněný zázrak. Před nanesením kokosového oleje do vlasů je nutné je důkladně rozčesat. Poté je vhodné vlasy provlhčit tak, aby nebyly úplně mokré a nekapala z nich voda. Já si pomáhám kančákem, který namáčím v teplé vodě a vlasy jím šetrně kartáčuji. Následně už stačí jen nanést olej do celých vlasů - hydratuje vlasy i pokožku, kde navíc likviduje bakterie. Množství jedné až dvou polévkových lžic rozehřej v dlanívh a vtírej od konců po skalp hlavy, kterému dopřej několikaminutovou masáž, aby se pokožka prokrvila. Vlasy pak už jen stačí smotat do drdolu nebo copu, případně schovat pod koupací čepici a nechat působit. Obecně platí, že čím déle necháš kokosový olej ve vlasech působit, tím lépe. Já nechávám zábal účinkovat dle časových možností od 20 minut po 10 hodin, kdy se zmaštěným drdolem schovaným v koupací čepici chodím spát. Poté následuje proces vymývání. Mně osobně se daří olej z vlasů vymýt na první šamponování, někdy šamponuji pro jistotu dvakrát. Výsledkem jsou hydratované, lesklé a snadno rozčesatelné vlasy. Při dlouhodobějším používání dokáže zábal zvláčnit vlasovou pokožku a tak odstranit lupy, vhodný je tak i pro pokožku trpící atopickým exémem. Platí ale, že nic se nesmí přehánět a tak je vhodné masku střídat ob týden s jinou maskou, případně ji užívat pravidelně maximálně jednou týdně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama