Duel #1 - únor 2017

28. února 2017 v 18:00 | Wnaty a Wic |  Duely s Wic
Mezi mými oblíbenými blogy se nachází blog Wic. Články této bloggerky mě zaujaly svým pestrým obsahem, sama autorka pak svou pečlivostí a důmyslným plánováním, které se na jejím blogu potažmo pozitivně podepisuje.

Nedávno mi Wic zanechala pod mým článkem komentář, ve kterém mě mimo jiné vybídla k tomu, společně spáchat nějaký projekt. Nezdálo se mi to jako vůbec špatný nápad a tak jsme si začaly mailovat.
Výsledkem našich zpráv je první (a snad ne poslední) Duel. Struktura článku čítá několik kategorií, ve které bude mít každá z nás svůj prostor. Díky tomu docílíme rozmanitosti, ve které by si měl každý čtenář najít to svoje. Zároveň se jedná, řekněme, o výpovědi každé z nás a tak nás mají šanci čtenáři poznat i z jiných poloh. Pokud vše půjde tak jak má, bude Duel vycházet každý měsíc. Seriál poběží současně na obou blozích, za měsíc chceme vytvořit obsah pro dvě originální vydání - jedno na jeden web, proto těm z vás, které content zaujal, doporučuji pravidelně sledovat nejen můj, ale i Wiciin blog.

Ve vydání za únor 2017 se dočteš náš názor na náboženství. Já se ve svém názoru snažila stručně shrnout klady a zápory náboženství a sdělila jak ho vnímám já. Wic pojala téma více subjektivněji a nastínila svůj vztah k různým náboženstvím. Výtvarná složka článku měla zadání "Autoportrét". Já jsem ve své skice vsadila na přirozenost, kterou jsem okořenila špetkou humoru, Wic autoportrét pojala jako monochromatickou kresbu sebe samé. Několik dalších řádků je věnováno (ne)oblíbeným záležitostem, posléze tipům a v závěru článku se můžeš těšit na písničky měsíce, dle našeho vkusu. Tak hurá do toho!

A co zahrnuje Duel únoru 2017 na blogu Wic? Čti http://wic-easy.blog.cz/1702/unor-s-wnaty-a-wic!


Náboženství

Wnaty: Ať už křesťanství nebo hinduismus, všechna náboženství osobně považuji za způsob, jakým se lidé zbavují své odpovědnosti. Dobré, ale i špatné události v jejich životě přisuzují svým bohům, přičemž existence žádného nebyla nikdy dokázána.
Na druhou stranu význam víry má zásadní roli v našem běžném morálním chování a podstata každého náboženství má správnou původní myšlenku. Naneštěstí, ta jde vždycky překroutit a využít dle situace ku vlastnímu prospěchu, což má za následek mnohé válečné konflikty a tak i mnoho životů, kdy jsou tyto skutky vždy (ne)smyslně omluveny vírou.
Osobně si myslím, že každý by měl mít povědomí o různých náboženstvích, měl by se držet morálních zásad, které jsou ve výsledku ve všech náboženstvích totožná - nekrást, milovat a ctít bližní své, žít v pokoře, nezabíjet, atd., ale ortodoxní náboženství (tedy přisuzování příznivých i nepříznivých událostem bohu, omlouvání svých činů slovy "pro boha", "pro dobro víry", náboženství, které čítá nespočty nepochopitelných rituálů, atd.) neuznávám. Neznamená to však, že bych věřící odsuzovala, ať si každý věří v co chce, ale já mám na to svůj názor.

Wic: Pocházím z ateistické rodiny, takže jsem nikdy nebyla vedená k tomu, abych se pravidelně modlila nebo tak. Tím pádem bylo celkem jasné, že se jednoho dne začnu o věci ohledně náboženství zajímat, abych si o tom celém mohla udělat svůj vlastní obrázek, který nebude založený na pohledu na věc mých rodičů nebo kohokoliv jiného z okolí.
Došla jsem tedy k názoru, že moc nemusím polyteistické víry, když má být Bůh všemohoucí, tak proč jich tam mají více? Jako víru též neuznávám Budhismus, nemají přece Boha, ale jako životní styl ho bezproblémů beru. Takže pro mě jsou otázkou víry především tři hlavní monoteistická náboženství. Ke každému by se našlo pár výtek z mé strany, ale naopak má každé i určité klady.
Já osobně v Boha věřím (nerozlišuji, "ve kterého boha", prostě je to Bůh a stejně všechny jeho jména jsou jen překlady do různých jazyků...), myslím si, že je nějaká vyšší moc, ale nemám potřebu se modlit nebo dávat dokonce oběti, jako v primitivních náboženstvích. Myslím si, že nejdůležitější je víra, kterou máme v srdci, a zbytek, to je jen otázka komerce.

Autoportrét

Wnaty: Svou práci jsem se snažila pojmout vtipně. Jedná se o rychlou skicu v mém deníčku, podobných tam mám nespočet. Co se týče kreslení sebe sama, ráda si ze sebe dělám srandu a ukážu se v jiném světle.


Wic: Téma autoportrét mi připadá jako dost dobrý nápad na úvod naší společné série článků, protože je to aspoň něco ve stylu "představení se". Jen mi připadá, že já na té své vypadám jak nějaká postarší babička.


(Ne)oblíbenosti za uplynulý měsíc

Wnaty:
Nedávno měl můj brácha desáté narozeniny. Už od mala se rád učil o světě, různých zemích, což věkem postupně opadávalo a tento zájem začalo nahrazovat hraní na počítači. Stále je ale jeho oblíbeným předmětem ve škole vlastivěda a na druhý stupeň se kvůli zeměpisu opravdu těší. Řekla jsem si, že by nebylo na škodu jeho zálibu opět přivést k životu. Na internetu jsem našla nádhernou publikaci Mapy - Atlas světa, jaký svět ještě neviděl, od polských autorů Aleksandry a Daniela Mizielińských. Knížka funguje jako atlas a disponuje tisícem vtipných ilustrací, které čtenáři přiblíží danou zemi z různých úhlů. Rozhodně skvělý dárek, pro děti i dospělé, které baví poznávat nové země, ať už z knížek, nebo cestováním!
Knížku jsem si zamilovala a myslím, že z ní mám snad větší radost, než brácha :-D.

V lednu jsem si pořídila v Tigeru za 90 Kč nový skicák - lepená vazba, bambusové listy. Nesahej po něm! Stránky začnou dřív nebo později vypadávat. Když se mi minulý týden z deníčku několik stránek vysypalo, myslela jsem, že si vytrhám vlasy z hlavy. Za mě velké zklamání - prázdný obal, guma pře okraj i papír, vše je parádní, ale když nefunguje vazba, nefunguje kniha.

Wic:
Mou "oblíbeností" na tento měsíc jsou bíle nalakované nehty. Pro mě jsou únor a začátek března měsíci kosmeticky tak trochu na nic. Je to prostě přelom mezi zimou, kdy si dávám na nehty studené modré nebo šedivé odstíny, a jarem, což je zase otázka zářivých neonek. A co si dát mezi tím? Toť otázka... Já si myslím, že nejlepší volbou pro toto období je rozhodně bílá.

Konečně se odsuneme od nakupování hadříků a od kosmetiky... a to k jídlu. Pravidelně cvičím a snažím se držet nějaký ten zdravý jídelníček, ale řekla jsem si, že bych zase mohla trochu nahnat proteiny o trochu více, aby byly větší svalíky na léto do plavek, které nemám. Já dokážu sníst prakticky skoro cokoliv, ale proteinová banánová kaše od Semixu, to byl záhul. Nasypala jsem do toho snad tunu müsli, aby to bylo aspoň trochu poživatelné, ale stejně existuje snad jen jedna horší věc a to odtučněný tvaroh...

Tipy měsíce

Wnaty: Máš-li cestu kolem Brna neváhej navštívit Dům pánů z Kunštátu. Právě tam do 26. března 2017 probíhá výstava In a Landscape. Vystavovaná díla poukazují na ostrou, dle vystavujících umělců již překonanou, hranici mezi přírodou a kulturou.

Wic:
Venku máme pořád ještě vcelku zimu, a tak procházky (např.) podél Vltavy opravdu nepřicházejí v úvahu, tedy pokud nechcete, aby vám cestou díky větru odletěla paruka, umělé řasy nebo rovnou celá hlava. Ale za chvíli nám už začne jaro a byla by škoda první pěkné dny trávit v obchoďácích, tak proč si nenakoupit ještě teď, kdy je vevnitř příjemněji než venku. A zvláště, když jsou stále výprodeje po Vánocích a začínají se zlevňovat celé zimní kolekce... Takže já radím vzít partu kámošů, vlézt do prvního obchodu a odpoledne si zpestřit například tím, že si navzájem vyberete oblečení (samozřejmě na to využijete ty nejhorší kousky, které snad kdy v nabídce byly) a pak si dáte skupinové "selfíčko" v kabinkách jako správní rebelové, protože fotografování je tam samozřejmě zakázané.


Med pro uši

Wnaty: Moji oblíbení punkáči v mírnějším podání. Ideální na dlouhé cesty vlakem s panoramatem šedivé zimy venku.


Wic: Posledních čtrnáct dní si pořád pouštím Mein Teil od Rammsteinů, samozřejmě že si k tomu musím ještě dát vždy klip, Till Lindemann tam prostě vypadá tak úžasně... Nevím, co mě to zase vzalo, vždyť to není nejnovější hit, ale znáte to, když projíždíte starší věci uložené na pevném disku a najednou vás chytne váš starší oblíbenec a vy si prožijete nadšení s písničkou znovu.A co zmínit závěrem? Snad jen doufat, že se Ti naše společná práce líbila! Za sebe můžu říct, žemě spolupráce s Wic opravdu baví a z finálního článku mám nesmírnou radost. Věřím, že všechno půjde tak jak doposud a čtenáři se budou moci opět za měsíc těšit na další vydání :-)!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 womm womm | E-mail | Web | 13. března 2017 v 19:49 | Reagovat

Oceňujem výber hudby u Wic. To som nepočul už poriadne dlho a potešilo ma znovu si to vypočuť. S novým formátom držím palce. Je fajn vidieť takúto spoluprácu na blogoch ^^

2 Wnaty Wnaty | E-mail | Web | 16. března 2017 v 16:53 | Reagovat

[1]: Děkujeme, už chystáme březnová vydání :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama