Červenec 2017

Duel #6 - červenec 2017

31. července 2017 v 18:00 | Wnaty |  Duely s Wic
V červencovém Duelu se spolu s Wic podělíme o náš názor na cestování, ve kterém jsme se obě relativně shodly. Naše tvorba tentokrát měla k létu příhodné téma "Bouřka". Já se, jako obvykle snažila vyjádřit výtvarně, malbou a bouřku jsem, řekněme, personifikovala. Wic tentokrát popadla do ruky foťák a vytvořila snímek plný předbouřkové atmosféry, který má pro ní ještě hlubší význam. V článku se jako vždy dělíme o své (ne)oblíbenosti za uplynulý měsíc, dáváme osobní tipy a nezapomněly jsme ani doporučit hudbu, kterou jsme si za poslední dobu zamilovaly.

Červencový díl u Wic na blogu: http://wic-easy.blog.cz/1707/cervenec-s-wnaty-a-wic

Moje cestovní výtvarná výbava

22. července 2017 v 16:56 | Wnaty |  Tvoření
Kreslení, malování, tvoření, to vše je mou vášní už od mala. Dospěla jsem do fáze, kdy kreslím prakticky každý den a proto je přítomnost skicáku a kreslících potřeb neodmyslitelnou nutností do každého dne.
Dříve jsem měla klasické školní pouzdro, s pár vypsanými propiskami, několika polámanými tužkami a asi třemi nepoužitelnými pastelkami. Později jsem dospěla k tomu, že mi tohle prostě nestačí a pořídila si dřevěné umělecké pouzdro. Má výtvarná výbava se s tímto krokem znatelně rozšířila, ale pouzdro bohužel nebylo příliš praktické a přesto, že bylo relativně velké a těžké, nepojalo tolik, co bych si přála. Vystřídalo ho tedy lehčí plastové pouzdýrko, které bylo sice velmi skladné, na své rozměry obsáhlo i relativně dost potřeb, ale stále ne tolik, kolik bych potřebovala mít stále po ruce. Nakonec jsem ve fázi, kdy jsem si pořídila relativně rozměrný organizér se třemi velkými kapsami a několika menšími bočními, které už pojme opravdu vše, co chci mít stále po ruce. A právě o něm bude dnešní článek.


Ačkoliv si někteří možná řeknou, zda není zbytečné nosit všechno tohle stále při sobě, za mě rozhodně není. Limitování prostředky limituje kreativitu. Jsem člověk, co rád experimentuje, co rád kombinuje různé barvy a média, různé materiály i styly kresby. Navíc, přihlédnu-li k tomu, že jsem stále na cestách a nemám vlastní pokojík vybavený vším, co bych si přála, je obsáhlejší pouzdro skvělou alternativou k uměleckému studiu. V dny, kdy vím, že na tvoření nebude tolik času a prostoru, v dny kdy potřebuji mít minimální obsah tašky, tehdy sahám po původním plastovém pouzdérku, kam hodím propisku, tužku, pár fix a pastelek a večer po návratu je opět uložím zpět do organizéru.

Články na titulce platformy? Přes deset let starý neautorský text!

16. července 2017 v 17:46 | Wnaty |  Blogosféra
Jak všichni uživatelé portálu blog.cz víme, tento portál má spoustu chyb. Na dvě už jsem poukazovala ve svých předchozích článcích Bombardování spamem? a Další problém domény blog.cz. Články sklidily překvapivý zájem. V diskuzi pod nimi jsem ale narazila na množství dalších stížností od jiných uživatelů platformy. Jedny z nejčastějších bývaly na výběr blogů a článků na titulní stranu portálu. Jsem člověk, který neztrácí čas čtením něčeho, co ho nezaujme a tak přes titulní stranu na tvorbu jiných uživatelů často neproklikávám. Tentokrát jsem ale udělala výjimku a klikla na první článek nabízený správou blogu. A jsem zklamaná.


Moje nejoblíbenější počítačové hry

16. července 2017 v 15:29 | Wnaty |  Co se jinam nevešlo
Ráda hraju počítačové hry. Je to pro mě určitý způsob relaxace. Co se počítačových her týče, musím se přiznat, že jsem trochu čumák. Nejen, že jsem neskutečně vybíravá a abych hru hrála, musí mi sedět jako na míru, vždy, než jdu hrát, musím mít i vhodné podmínky. Takže i své nejoblíbenější hry nejsem schopna začít hrát jen tak z ničeho nic. Vždy si musím vytvořit atmosféru.
V první řadě musím být na daný žánr naladěná, v druhé řadě si musím zajistit ideální prostředí pro hraní. To znamená, že musím být v pohodlí. Obvykle to obnáší převlečení se do příjemného oblečení, přípravu deky a přichystání něčeho, co budu pít. Obvykle je to čaj, někdy ale třeba džus, nebo jen voda. Dále je nutné si přichystat sluchátka, jelikož hra bez zvuku je jako Geralt bez meče (někteří už tuší). V neposlední řadě si před hraním vždy přichystám nabíječku k notebooku, aby mě prázdná baterie nevytrhla z herního zážitku.

Když je vše připraveno, tak jak má být, přepínám režim mého notebooku na vysoký výkon a zapínám hru. Jakou?


Další problém domény blog.cz

15. července 2017 v 22:49 | Wnaty |  Blogosféra
Apelace uživatelů portálu blog.cz na jeho vedení, aby opravilo chyby na své doméně, není nejspíše efektivní. Problém se spamem, který popisuji v článku Bombardování spamem?, v poslední době na mém blogu ještě více sílí. Naštěstí se drží jen u jednoho článku, ale i tak je nesmírně otravné, když se pod daným článkem během jednoho týdne objeví doslova přes třicet útočných komentářů. Teď je tu problém další.