Září 2017

Blogová komedie vol. 4

30. září 2017 v 23:59 | Wnaty |  Blogosféra

Není to tak dlouho, co jsem na svém blogu zahájila jakousi antikampaň proti mému hostiteli, dříve proslulému a úspěšnému blogu.cz, který je v dnešní době ale v úpadku. Cílem mých článků tohoto typu je upozornit na to, že něco je na této doméně zatraceně špatně a mělo by se s tím něco dělat. Začalo to celé nevinně, přerodilo se to v relativně výrazné volání o změnu. Zatím to ale vypadá, že i přes pár nadějných článků na Srdci blogu, iniciativu a protesty uživatelů domény se pořád plácáme na tom samém místě a změna je v nedohlednu. Bohužel. Do protestů jsem zabředla teprve nedávno, ale stačilo pár minut hledání a zjistila uživatelé se bouří již na několik let zpátky. A za těch několik let se na portálu blog.cz nic nezměnilo. To ani přes odchod desítek a stovek lidí, přes nesouhlasné projevy, přes tendence uživatelů doméně pomoci.


Duel #8 - září 2017

30. září 2017 v 18:00 | Wnaty |  Duely s Wic
S koncem dalšího měsíce přichází vydání další část společné práce s Wic. V tomto, již osmém díle se podělíme o svůj názor na vysokou školu. Ve výtvarné části jsme nyní obě kreslily, tentokrát noční můru. Já vytvořila příšerku, která ji má zpodobňovat, Wic si přičuchla ke graffiti. Ani tento měsíc pak nechybí naše (ne)doporučení na (ne)oblíbené produkty, tipy měsíce, výběr z našich hudebních playlistů, nadále pokračujeme i v novorozené rubrice "To nebo to?".
Zajímá Tě, jak dopadlo naše výtvarné snažení? Upřednostňujeme film nebo knížku? Chceš osvěžit svůj playlist nostalgickou hitovkou nebo orientální energickou písničkou? Tohle a mnohem víc na následujících řádcích!

A pokud máš zájem o ještě víc originálního obsahu, mrkni do zářijového vydání na blogu Wic: http://wic-easy.blog.cz/1709/zari-s-wnaty-a-wic

Prázdninový výlet do Birminghamu: fotočlánek s praktickými informacemi

1. září 2017 v 17:42 | Wnaty |  Co se jinam nevešlo
Nápad, že pojedeme s přítelem do Birminghamu, po Londýně druhého největšího města Anglie, padl už ze začátku letošního roku. Přítelova sestra, co v Anglii se svým přítelem žije, nás k ní na prázdniny pozvala a my pozvání přijali.

Ačkoliv jsem od září minulého roku původně šetřila na školní výlet do Itálie, který se konal na jaře tohoto roku, změnila jsem své plány a do vytoužené Itálie jsem nakonec nejela a ušetřené peníze jsem investovala do prázdninového výletu do Anglie. Abychom plánovanému výletu přidali význam, rozhodli jsme se, že se pokusíme si v Birminghamu sehnat brigádu. Plán byl takový, že z úspor z Česka poplatíme náklady na cestu tam i zpět a náklady na první měsíc a po měsíci práce v Birminghamu bychom si vydělali peníze i na pobyt tam další prázdninový měsíc, na příspěvek přítelovo sestře na bydlení a v tom dalším měsíci už bychom si vydělali nějaké ty libry i pro sebe. Pokud bychom práci nenašli, jeli bychom po měsíci domů. Čemuž tak tedy i nakonec bohužel bylo. Výletu ale nelitujeme.


V dnešním článku bych ráda naše dobrodružství po měsíci uzrávání v hlavě sesumírovala. Ráda bych se podělila o to, co nám výlet dal a co nám vzal, co jsme poznali a objevili, kde jsme nešlápli vedle a na co si naopak příště dáme pozor.
Věřím, že článek by mohl pomoci někomu, kdo by se do Anglie rád podíval, ať už jenom na dovolenou, nebo za cílem najít si tam brigádu.