Duel #8 - září 2017

30. září 2017 v 18:00 | Wnaty |  Duely s Wic
S koncem dalšího měsíce přichází vydání další část společné práce s Wic. V tomto, již osmém díle se podělíme o svůj názor na vysokou školu. Ve výtvarné části jsme nyní obě kreslily, tentokrát noční můru. Já vytvořila příšerku, která ji má zpodobňovat, Wic si přičuchla ke graffiti. Ani tento měsíc pak nechybí naše (ne)doporučení na (ne)oblíbené produkty, tipy měsíce, výběr z našich hudebních playlistů, nadále pokračujeme i v novorozené rubrice "To nebo to?".
Zajímá Tě, jak dopadlo naše výtvarné snažení? Upřednostňujeme film nebo knížku? Chceš osvěžit svůj playlist nostalgickou hitovkou nebo orientální energickou písničkou? Tohle a mnohem víc na následujících řádcích!

A pokud máš zájem o ještě víc originálního obsahu, mrkni do zářijového vydání na blogu Wic: http://wic-easy.blog.cz/1709/zari-s-wnaty-a-wic


Vysoká škola

Wnaty: Přestože se na vysokou školu sama chystám, musím říct, že mi mít titul přijde snad pomalu povinností doby.
Já osobně jsem si vybrala vysokoškolský obor zaměření, ve kterém už po mém středoškolském studiu nedostanu příliš nových znalostí a dovedností, ale získám přehled v aktuálním dění, kontakty, náhled pod pokličku toho, jak to v daném oboru chodí. A to všechno pod záštitou statusu studenta s možností získat nějaká písmenka k jménu, které by mi potencionálně mohly nahrát na lepší kariéru.
Vysoká škola mi přijde ideální pro studenty, jejichž obor jim má co do znalostí a dovedností ještě stále co nabídnout, studentům, kterým dá čas pro to se rozkoukat v praxi, těm, kteří chtějí vycestovat. Pokud chce dotyčný studovat jen kvůli titulu samotnému, nehledě na to, zda ho obor zajímá a naplňuje, nepřijde mi vysoká škola tím vhodným řešením pro otázku kam po maturitě. Ve výsledku se pak totiž jedná jen o promrhaný čas, jelikož dotyčný školu mnohdy nedodělá - proto, že ho nebaví a opustí ji, nebo proto, že ji prostě nedává a vyrazí ho.

Wic: Vzdělání bylo podle mě vždy celkem důležité. Přestože nerozhoduje o nějaké moudrosti člověka, ale prostě bez informací, které se získají například ve škole, prostě té moudrostí není ani jak dosáhnout. Bez podkladů se všechny věci holt okecat nedají. Já osobně plánuji dvě vysoké školy, protože si myslím, že to člověka posune zase na nějaký ten vyšší level. A také studuji střední, která není úplně tak "můj obor", ale je prostě jen překlepáním pár let, abych mohla se jít věnovat tomu, co opravdu chci. Ona se totiž Arabistika nebo Turkologie bohužel jako střední škola neprovozuje...


Noční můra

Wnaty: Noční můra může mít mnoho podob, jeden rys je ale společný - vždy je děsivá. Pro tento měsíc jsem opět hrábla po svém výtvarném náčiní a ztvárnila děsivou noční můru v neutrální podobě, tak, aby si v ní každý mohl zpodobnit to, co ho děsí. Musím přiznat, že výsledek úplně nedopadl podle mých očekávání, věřím ale, že mi bude dobrou referencí pro nějaký lepší obdobný kousek.


Wic: Rozhodla jsem se pro hodně pestrobarvenou kresbu, jejíž základ tvoří graffiti nápis Nightmare (noční můra). A kolem je spousta malých nápisů, které mě tak spontánně napadaly k tomuto tématu. Chtěla jsem vyjádřit něco jako "zmatek v hlavě", protože tak si já představuju můru, no a nejen tu noční...(Ne)oblíbenosti

Wnaty:
Mým oblíbeným produktem za uplynulý měsíc se stala malá paletka očních stínů přírodní kosmetické značky Alverde v odstínu Chocolate. Stíny mi ladí k oční duhovce, na víčku mi drží celý den a i přes to, že trochu práší a nejsvětlejší z nich má kapku slabší pigmentaci, nemohu si za cenu kolem sto korun vůbec stěžovat. S paletkou jde i jen pouze dostínovat oko pro jeho optické zvětšení, vytvořit jemné přirozené denní líčení ale i výraznější kouřovky v hnědých barvách. Velkým bonusem je pro mě organické složení, které zbytečně nezatěžuje pokožku. Paletka se prodává ve více odstínech, takže si určitě každý vybere.

Jako dlouhodobá uživatelka očních linek ve fixe mám stálici - černou oční linku Essence superfine. Tentokrát jsem ale ve spěchu nedopatřením sáhla v drogérii po její kolegyni Essence Extra Longlasting a ta mě nesmírně zklamala. Barva se uvolňuje tak, jak se jí zachce, hrot je tvrdý, aplikace nepříjemná. Takže holky, které máte rády superfineku, dejte si bacha, obaly se výrazně neliší a často je skládají vedle sebe, nebo zákazníci vracejí fixy do špatných regálků. Ať pak nejste překvapené, co jste si to vlastně koupily!

Wic:
Celý měsíc jsem "tahala" šedý snapback s nápisem "It was all a dream" od značky Who shoot ya, který mě zachránil jak vlasy, tak i brýle, před podzimními deštíky. A ještě k tomu jsem i ušetřila trochu času česáním, protože pod čepici není fakt třeba řešit nějaké dokonalé účesy. Prostě jen nahodit čepici a jít, to se hodilo zvláště při "těžkých ránech".

Koupila jsem si malou paletku očních stínů od NARSu z kolekce s Andym Warholem, která není z nejnovějších a též je na poměry této značky dost levná, ale takovou "nekvalitnost" jsem už dlouho neviděla. Když vám černý stín zmizí z oka po třech hodinách a nic tam nemáte, tak by mě zajímalo, jak by to dopadlo např. s bílou barvou. Chápu, že to není drahá paletka jako třeba ze série Naked nebo tak, ale na druhou stranu to hodně kazí jméno značce.


To nebo to?

KLASICKÝ DIÁŘ A POZNÁMKY NEBO JEJICH ELEKTRONICKÁ PODOBA?
Wnaty: Ačkoliv na počítači a mobilu vzhledem k oboru, který studuji a vzhledem k tomu, kolik věcí přes internet a telefon řeším, trávím snad více času než je zdrávo, organizovat čas mi zatím vyhovuje zásadně klasickým způsobem. Těžko se vysvětluje proč tomu tak vlastně je.

Wic: Tady rozhodně volím kalendář elektronicky. Diář je pro mě zbytečný předmět navíc, takže jsem ten na rok 2017 přestala používat už někdy v březnu (takže mi to fakt moc dlouho nevydrželo). Poznámek mám všude kolem sebe plné popsané papíry, ale to je spíše na zaznamenávání nějakých spontánních kreativních nápadů, než na organizaci času.

PSANÍ NEBO KRESLENÍ?
Wnaty: Pro mě je to jednoznačně výtvarná tvorba. Už od mala jsem ráda psala i kreslila, malovala a vyráběla, výtvarná činnost ve mě zakořenila hlouběji. Kdo ví proč, možná to mají na svědomí i mé pravidelné návštěvy výtvarného kroužku, kdežto žádný kroužek pro psaní v okolí nebyl a já ho tedy nenavštěvovala. Vizuální umění je podle mého názoru daleko variabilnější, daleko méně limitované, než kouzlení se slovy. Dle mého názoru na člověka také daleko výrazněji působí.
Psaní má tedy v mých zálibách až druhou kolej, přesto je ale mou životní vášní a i přes to, že můj blog občas podléhá spánku, vždy mě mé pisálecké pudy přivedou zpátky.

Wic: Myslím si, že v psaní jsem o hodně lepší, než v kreslení. Také s kreslením nemám už nějakých těch pár let žádné ambice, že bych to chtěla dostat na "profesionálnější úroveň". Slovy se mi prostě vyjadřují pocity lépe, a proto mám také ráda kresby, které obsahují nějaká ta motta, citace nebo jen heslovitá slova, protože tam prostě nějaké ty výroky musím nacpat ;)

FILM NEBO KNÍŽKA?
Wnaty: V tomto případě je pro mě rozhodování obtížnější. Nejsem zrovna filmový typ, v minulosti jsem ráda četla, dnes už si na to ale nejsem schopná vyhradit čas. Právě možná proto - kvůli své časové nenáročnosti a pohodlnému naservírování děje až pod nos bez nutnosti zapojení vlastní fantazie - bych k dnešku volila film. Ráda louskám knížky, líbí se mi na nich že narozdíl od filmu budí ve čtenáři jeho vlastní fantazii, jsou více tajuplné a mnohoznačnější. Z praktického hlediska tedy za mě film, ale jinak rozhodně knížky - však právě většina filmů má v nich předlohu.

Wic: Obecně mám hodně ráda krimi příběhy, ať už jde o čtení nebo dívání se. Film je jednoduší, takže pro relax volím nějaké to dívání se na mou osvědčenou Expozituru, nebo jednoho z mých vcelku nových oblíbenců - Vzkaz v láhvi, což opravdu dost doporučuji. Knížky jsou pro mě za posledních pár měsíců už spíše jen otázkou "studování". Takže volím spíše odbornou literaturu. Nedokážu tedy říci pořádně, co mám raději, každá "věc" mi totiž slouží úplně k jinému účelu.


Tipy měsíce

Wnaty: Ruku na srdce, komu se hned začaly finance z výplat z prázdninových brigád rapidně ztenčovat!? Po hýřivém září mě čekají šetřivé měsíce. Vánoce jsou coby dup! Pokud zrovna nejsi šetřivý typ, zkus osvědčenou metodu. Co ti zbývají drobné v peněžence, vždy si je vyber a naházej do sklenice se zalepeným víkem s otvorem. Například já jednu plnou nedávno vybrala, byla plná korun, dvoukorun, několik větších drobáků a dokonce jsem tam našla i nějakou bankovku a přilepšila jsem si hned o několik stovek! Tímhle postupem se dá velmi nebolestivou formou ušetřit zajímavý obnos, který dozajista v budoucnosti najde využití!

Wic: Už jste určitě všichni slyšeli o takových těch nejčastěji bio růžových nebo levandulových vodách na obličej, tělo, no prostě naprosto na všechno. Používám je už nějaký ten čas a musím říct, že ještě lepší než na obličej jsou na vlasy (teda konkrétně ta růžová voda, aktuálně mám od Alverde z limitky, ale myslím si, že značky se zase až tak neliší). PO odbarvování jsem měla vcelku vysušené vlasy, že jsem byla ráda, že vůbec mi nevypadávají a netřepí se konečky, natož abych po nich ještě chtěla, aby rostly. Ale po každodenním používáním (rozčísnu vlasy, a pak náhodně postříkám tak na pětkrát celou hlavu) se mi zpravily zase do "normálního stavu" a mám pocit, že rostou daleko rychleji.


Med pro uši

Wnaty: Občas se mi podaří někde odposlechnout pár tónů několik let staré hitovky, v tu ránu si ji okamžitě hledám na youtube a několik dalších týdnů ji poslouchám pořád dokola, vždy políbená notnou dávkou nostalgie. Za září to byla pecka od Davida Guetty a Kid Cudiho - Memories.


Wic: Mojí nejlepší volbou za posledních pár dnů prázdnin, ale i za celé září je اغنية بونبوناية - محمود الليثى صوفينار فيلم عيال حريفة فيلم عيد الاضحى 2015, což je podle mě "naprosté štěstí narvané ve jedné písničce". Skvěle se na ní tančí a navozuje happy náladu, což se hodí na ranní probuzení při školních dnech.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janie Janie | Web | 30. září 2017 v 20:30 | Reagovat

Ta příšerka je úplně úžasná!

2 l. l. | 3. října 2017 v 17:23 | Reagovat

Wic, ad noční můra, možná bys mu to měla říct...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama