Duel #9 - říjen 2017

31. října 2017 v 22:22 | Wnaty |  Duely s Wic
Na co se můžeš těšit v již devátém díle Duelu na mém blogu? Tentokrát jsme sepsaly vlastní názory na tělesné modifikace, ve kterém jsme se myšlenkově relativně shodly. Kreativně jsme vyjadřovaly na téma "Tichý společník". Já sepsala pár veršů, Wic popadla do ruky fotoaparát a pořídila efektní snímek. Více obsahu se pak skrývá v již zažitých rubrikách. A pokud bys náhodou ještě neměl/a dost, mrkni na říjnové vydání u Wic na blogu, zde: http://wic-easy.blog.cz/1710/rijen-s-wnaty-a-wic!Tělesné modifikace

Wnaty: Ve výsledku mi je jedno, co kdo se svým tělem dělá. Nakonec, je to tělo dotyčného, ne moje.
Zabrousím-li ale do osobního vkusu, osobně se mi ze všemožných způsobů, jak modifikovat své tělo líbí zatím pouze tetování. A to ke všemu ne jen tak ledajaké. Tetování s konkrétním motivem by mělo mít dle mého názoru vlastní význam, pak se mi líbí tetování s dekoračním účelem, jako vzor, nebo například pásek, podvazek, atp. Vždy by ale mělo jít dle mého názoru o něco vlastního a originálního. Co se místa tetování týče, jsem pro cokoliv mimo obličeje, intimních partií a podpaží.
Piercingy, plugy a tunely mě osobně nikdy neoslovily a nemohu říct, že by se mi líbily na ostatních, ale nevadí mi.
Skarifikace a netradiční tělesné implantáty se mi opravdu nelíbí, ale jak jsem již psala na začátku, nejde o moje tělo a tak mě rozhodnutí dotyčné osoby nijak nepohoršuje a netrápí, ačkoliv mám na to vlastní názor.
Součástí tělesných modifikací jsou neodmyslitelně plastické operace. Ty zastávám ve zdravotních případech. Neuznávám plastické operace s implantátem. Nechápu, proč má někdo potřebu vycpat se silikonem a myslím, že lepší než investovat do umělých prsou nebo zadku, bylo by lepší naučit se přijmout a milovat sama sebe. Co se týče zkrášlovacích plastik nevyžadujících implantáty, nejsem proti decentním estetickým úpravám, (například úpravě křivého nosu, úpravy odstátých uší), a proti modelaci prsou bez užití implantátu. Neshledávám ale důvod běžet s každou sebemenší nedokonalostí na plastiku. Právě nedokonalosti nás dělají odlišnými a i to, co se nám na nás nelíbí může být pro někoho jiného něčím líbivým. Pouze v případě, že daná nedokonalost drtivě ničí sebevědomí a podlamuje psychiku nevidím jako hřích nad decentní plastikou zauvažovat. I v případě plastických operacích jakéhokoliv druhu ale opět platí to, co zmiňuji na začátku. Nakonec mi nezáleží na tom, jak se kdo a proč upraví, jde pouze o můj osobní postoj a vkus.


Wic: Hnedka zprvu bych chtěla říct, že ani tetování, piercing nebo plastiku nemám. Dále už budu muset brát tyto tři věci odděleně, jednotlivě, protože na každou z nich mám úplně jiný názor. Řekla bych, že k tetování mám nejotevřenější postoj. Člověka nemění, jen prostě je to vyjádření osobnosti a zkrášlení těla, dalo by se to tak říct. Nejsem rozhodně pro "tuctová tetování jako z instagramu", myslím si, že člověk by ml mít doživotně na svém těle něco, co vyjadřuje jeho osobnost, něco co k němu patří a ne jen "obkreslený motiv". Proto se takto pozitivně nestavím k piercingům takto otevřeně, nepřijde mi totiž že by se jejich pomocí dala tak dobře vyjádřit životní myšlenka. Hhhh, teď jsou na řadě plastické operace... Neříkám, že bych odsuzovala lidi, kteří je mají, ale já bych osobně na to nikdy nešla. Pokud je to opravdu něco, co člověku "brání v žití" jako opravdu už dost nepřirozeně velká prsa nebo špatné dýchání, tak to samozřejmě chápu, protože je to ze zdravotních důvodů. Myslím si, že člověk by měl nejdříve zapracovat na tom, aby měl sebe rád takového jaký je a maximálně se upravil pomocí změny stylu oblékání, stylu malování, dal si jiný sestřih vlasů... a ne sahal po této neměnné "deformaci".


Tichý společník

Wnaty: Stačilo pár minut a hned jsem věděla, kdo tím tichýým společníkem je. Bohužel, štěstí a okolnosti mi nepřály a tak jsem svůj původní záměr fotit musela nahradit slovy a zašifrovat ticháho společníka do nich.

Na každém kroku tě doprovází,
rád hraje hry.
Dvojí se, trojí se,
ostrý je jak břitva,
mléčný jak podzimní mlha,
jak ta, co po večerech na loukách se válí,
chvíli je dlouhý a chvíli zas krátký,
slabší i silnější,
ztrácí se v dáli.

Plíží se po stěnách,
plazí se po zemi,
odráží každý tvůj pohyb,
vždy jinak,
tak matně.

Mlčí a prostě jen je,
je,
své paty má vždy v tvých,
- stín, Tvůj tichý společník,
společník hřích,
hřích co nic neříká,
to tvoje Ty,
co splyne s tmou
a nechá tě,
jen v noci tě nechá,
mě nechá,
na chvíli samotnou.

Wic: Rozhodla jsem se tentokrát téma vyjádřit fotkou. Jedna polovina světlá, druhá tmavá. Kontrast. Kapky deště lesknoucí se na okenním skle.Tichý déšť, který jako věrný společník dokáže vyslechnout všechny naše myšlenky, všechny ty pocity, co bychom před nikým jiným nevytáhli napovrch.(Ne)oblíbenosti:

Wnaty:
Za uplynulý měsíc jsem si oblíbila deodorant od Baley s vůní rajských květů. Stojí pár korun, neobsahuje hliníkové soli, plní svou funkci a krásně voní! Jen mám pocit, že hrozně rychle mizí.

Nemohu si vybavit jedinou neoblíbenost za uplynulý měsíc.

Wic:
Konečně jsem našla balzám na rty "v tyčince", který by mi vyhovoval jak vůní, tak účinkem. Dříve jsem používala především kalíškové, protože jsem si mezi "tyčinkovými" nedokázala vybrat oblíbence, buď mi to nechutnalo nebo to rty vůbec nevylepšovalo, nebo to pro změnu barvilo a to já u balzámů na rty, u kterých mi jde opravdu jen o praktičnost, moc nemusim. Takže za mě určitě doporučuji balzám na rty od Yves Rocher ve verzi Macadamia.

Protože jsem nedělala za říjen žádné velké nákupy, ani nerozečetla novou knihu, tak se mi naštěstí věci, které bych mohla považovat za neoblíbené, vyhnuly obloukem.


To nebo to?

ZELENINA NEBO OVOCE?
Wnaty: Já jsem rozhodně ovocožrout. Zeleninu mám moc ráda, ale vzhledem k tomu, že jsem odjakživa spíše na sladké, nedělám ani v tomto sektoru výjimku.

Wic: Ujíždím na salátových okurkách, které jím několikrát denně (prostě k obědu a k večeři nesmí chybět, a pak ještě nějaká ta svačinka...), ale na druhou stranu ze zeleniny pak jím ještě mrkev, ale to je skoro všechno z mé oblíbené zeleniny... Takže asi nakonec i vede to ovoce, protože znáte to, od jablek, přes jahody až po meruňky. Z takového toho "klasického" ovoce nemám snad ráda jen ananas a broskve moc nemusim.

HLAD NEBO ŽÍZEŇ?
Wnaty: Radši budu několik dní o hladu, než o žízni. Kručení v břiše a sevřený žaludek je nic oproti malátnosti, úmornému bolehlavu anepříjemnému močení způsobeného žízní. Ostatně, na ten hlad jsem již dávno zvyklá z intru!

Wic: Hlad mi vadí kvůli příšerně hlasitému kručení v břiše, což je teda spíše trapné pro okolí... Ale rozhodně je lepší přežít nějaký ten čas s nedostatkem jídla, protože bolest hlavy ze žízně, to je jeden z nejhorších pocitů ever.

PIVO NEBO VÍNO?
Wnaty: Jednoznačně víno. Červené.

Wic: Vínu jsem popravdě nikdy nepřišla na chuť. Jsem Čech, takže jasně stojím za pivem, které je tím nejlepším společníkem na "osamocené párty u kompu", protože to by snad jen naprostý zoufalec takovéto okamžiky trávil "ve společnosti" flašky tvrdého.


Tipy měsíce

Wnaty: Období zimních depresí, starostí a stresů se nezadržitelně blíží a tak by bylo fajn popřemýšlet, jak si nadcházející dny zpříjemnit. Hudba léčí. Sestav si playlisty, které tě vytáhnou z nepříjemných nálad různého druhu.

Wic: Řekla bych, že můj dnešní tip se nevztahuje jen k tomuto měsíci, ale nevím proč, pro mě je letošní podzim hodně zlomové období, takže by třeba mohlo být i pro vás. Jsem člověk, kterého je těžké k něčemu "dokopat". I když mě třeba něco baví, o něco se zajímám, tak dohrabat se k tomu, abych šla něco dělat... Prostě zkráceně řečeno, líná jako prase, i když když už se do něčeho vrhnu, tak zase nedokážu přestat a stává se ze mě příšerný workoholik. Roky jsem se přesvědčovala, abych konečně začala chodit do jazykovky na Arabštinu, protože to je prostě jazyk, který jsem se narozdíl od Turečtiny naprosto nedokázala doma naučit sama. Ok, dalo by se říct, tak jsem se konečně dokopala k jednomu kroku ze své komfortní zóny, nic zajímavého, ale když si to tak vezmu, tak stačil tento jediný jednoduchý krok a najednou se celý můj dlouhý seznam odkládaných věcí začal zkracovat, protože jsem zjistila, že to není zase až tak hrozné, jak jsem si myslela. Trochu jsem se bála se "pouštět do neznámých vod", ale teď je to můj nový koníček, objevovat nepoznané. Takže, pokud je mezi vámi ještě někdo, kdo má přístup k životu, jako jsem měla já, tak doporučuji se konečně k něčemu rozhoupat, stojí to za to.


Med pro uši

Wnaty: Po nepříjemné výrazné životní změně, které nastala nečekaně jako úder z čistého nebe, jsem našla útěchu v docela jiné hudbě, než jakou obvykle poslouchám. Tentokrát nepřiložím odkaz na konkrétní písničku, ale na rádio CALM STATION, které hraje v uklidňujících vaporwave vibes 24/7.


Wic: Naprostým hitem pro mě na tento měsíc se stala píseň Kuttanadan Punjayile - Kerala Boat Song, od zpěvačky jménem Vidya. Opět nálož radosti uzavřená v jedné písničce. Řekla bych, že je to naprostá taneční bomba a také se dokáže postarat o okamžité zlepšení nálady, což se teď v pochmurné podzimní atmosféře rozhodně hodí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama