Únor 2018

Moje vlasové proměny + proč jsem shodila vlasy dlouhé na zadek: fotočlánek

24. února 2018 v 20:45 | Wnaty |  O vlasech
Kdo sleduje můj blog delší dobu, možná už vytušil, že moje vlasy jsou, dalo by se říci, mou zálibou. Napovídá tomu už jen samostatná rubrika O vlasech, kde mimo jiné najdeš všechny mnou napsané články, co se vlasostrastí týkají. Ráda čtu články a sleduji videa o vlasových proměnách, o péči o vlasy, o netradičních vlasových účesech. Řekla jsem si tedy, že pro lidi jako jsem já napíši obdobný článek a třeba je svými vlasovými proměnami pobavím, nebo inspiruji. Hurá tedy zpátky do minulosti!


Výborný máslový ležák

5. února 2018 v 13:22 | Wnaty |  Tvoření
Máslový ležák je fiktivním nápojem z příběhů o Harrym Potterovi z díla J.K. Rowlingové. Mezi fanoušky se stejně jako spousta dalších smyšlených nápojů a pokrmů ležák ujal a začaly vznikat originální recepty, jak si ho připravit.
O máslovém ležáku jsem již v minulosti několikrát slyšela, je tomu pár dní zpátky, co mi ho moje kamarádka připomněla ukázkou toho jejího na jejím instagramu.
Za velkou fanynku Harryho Pottera se nepovažuji, ačkoliv mám příběhy z magického světa ráda. Máslový ležák jsem tedy netoužila ochutnat proto, že pochází právě z světově známého kouzelnického fantasy, zaujal mě jen název a neobvyklá kombinace.

Na internetu je k dohledání množství receptů na tento nápoj v jeho různých variantách. Zatímco zahraniční butterbeers nemají s pivem co dočinění v českých receptech hraje tato surovina první housle. Zahraniční recepty jsou postavené na surovinách, která je v u nás obvykle problém sehnat.

Spojením u nás dostupných surovin a postupů ze zahraničních videí jsem vytvořila vlastní unikátní recept a světe div se, právě popíjím výborný máslový ležák, který je můj první, ale rozhodně ne poslední.


Moje první tetování

1. února 2018 v 16:01 | Wnaty |  Zdraví a krása
Není tomu tak dlouho, co jsem pročítala na internetu články o tom, jak se připravit a na co si dát pozor před a po prvním tetování. Teď, když už sama své první mám, rozhodla jsem se, že přispěji svojí troškou do mlýna a podělím se o vlastní vědomosti, zkušenosti a tipy, které jsem nasbírala od vymýšlení motivu, přes shánění tatéra, samotný proces tetování, až po hojení nové kérky. Věřím, že článek pomůže mnohým, kteří nad svým tetováním teprve uvažují.