Moje první tetování

1. února 2018 v 16:01 | Wnaty |  Zdraví a krása
Není tomu tak dlouho, co jsem pročítala na internetu články o tom, jak se připravit a na co si dát pozor před a po prvním tetování. Teď, když už sama své první mám, rozhodla jsem se, že přispěji svojí troškou do mlýna a podělím se o vlastní vědomosti, zkušenosti a tipy, které jsem nasbírala od vymýšlení motivu, přes shánění tatéra, samotný proces tetování, až po hojení nové kérky. Věřím, že článek pomůže mnohým, kteří nad svým tetováním teprve uvažují.Motiv a umístění

V minulosti jsem se o tetování nikdy zvlášť nezajímala a ačkoliv jsem věděla jak je populární mít pod kůží obrázek, nikdy mě nenapadlo, že bych i já jednou kouzlu tetování mohla propadnout.
Bylo to jednoho zataženého a chladného sobotního odpoledne, kdy jsem prozkoumávala zákoutí internetu a zabrouzdala jsem právě do alternativních témat tetování, piercingu a dalších tělesných modifikací. Fotografie s vytetovanými peříčky, symboly nekonečna, srdíčky a roztomilými motivy z amerických animáků mě nechávaly naprosto chladnou. Rádoby realistické portréty dětí a soudobých ikon mě mnohdy spíše pobavily, než uchvátily. Tu jsem ale objevila footografii muže s potetovaným krkem, kde hrdě sídlil okřídlený mýtický motiv. A právě tato fotografie byla průlomovou a právě díky této fotografii se mi v hlavě začal rodit nápad mojí první kérky. Fascinovalo mě, jak efektně motiv působil, jak dokonale dokázal podtrhnout čelist a alternativním způsobem změnit image člověka. Plynutím týdnů jsem se odevzdávala vidině sebe samotná s vytouženou kérkou na krku. První položkou mého tetovacího plánu tedy bylo umístění budoucího tetování a to právě na krk.

Co se motivu týče, věděla jsem, že chci ta majestátná křídla, která obepnou můj krk a dodají konturu mé čelisti. Moje prvotní úvahy směřovaly k vránám, havranům a krkavcům, nenašla jsem si k nim ale žádnou významovou ani citovou spojitost.
Vzala jsem své přemýšlení tedy za druhý konec a soustředila se především na charakteristiky mého já. Činnost, která mě již od dětství naplňuje, činnost, která utváří mé já a která mě bude doufám provázet i v budoucích krocích života je činnost umělecká, výtvarná. V naší kultuře je patronem výtvarných umělců a řemeslníků svatý Lukáš, jehož atributem je okřídlený býk. Jasná volba. Tužka a skicák, nepřeberné množství kreseb.
Postupem času jsem usoudila, že bych si motiv ráda přiosobnila. Jsem narozená ve znamení berana. Rozhodla jsem se tedy, že býka nahradím beranem a vytvořím tak parafrázi na atribut svatého Lukáše a tím pádem si vytvořím atribut vlastní, vlastního patrona, který bude strážit a provázet mou uměleckou duši ve vlastním znamení, jehož charakteristika na mě padne jako ulitá.
Zhruba rok jsem pak tvořila kresby s vysněným motivem, ujišťovala jsem se zda ho opravdu chci, hledala pro i proti a dospěla k závěru, že rozhodně ano. Nespěchala jsem ale s termínem realizace a nechala událostem volný průběh.Výběr tatéra

V loňském roce mi po mé letní brigádě zbyly nějaké finance navíc a já přemýšlela, jak s nimi naložím. Tehdy jsem reálně začala uvažovat o vyhotovení kérky, oprášila jsem kresby, argumenty a řekla si, že proč ne, jdu do toho!

Ponořila jsem se tedy do hlubin internetu a hledala někoho, komu svěřím svůj krk. Zvolenou lokalitou bylo Brno a okolí, kde aktuálně studuji, v případě, že by vznikly v průběhu hojení komplikace, mohla bych za tatérem osobně zajet a problém řešit.
První padlo v úvahu vyhlášené studio Dragoon Tattoo, kde jsem se i ztotožnila s profilem tatéra, ke kterému bych se objednala. Od několika známostí jsem ale dostala nedoporučení, cena práce neodpovídá její kvalitě.
Hledala jsem tedy dál a navštívila studio Our Future Tattoo. V tomto studiu jsem dostala tatéra přiděleného, rozsah jeho portfolia nebyl takový, abych si udělala finální představu o jeho stylu. Proběhlo několik konzultací a já zjistila, že máme problém se s tatérem dohodnout.
Nakonec jsem si zvolila soukromého tatéra ze Znojma, na kterého jsem dostala doporučení od mé spolužačky a kamarádky, která se u něj sama nechala tetovat. Dí "Rezo" tattoer (instagram: https://www.instagram.com/direzodanek/, facebook: https://www.facebook.com/didanektattooer/) mě přesvědčil ukázkou portfolia, parádních prací a ochotným přístupem. S umístěním ani motivem nebyl problém. Na základě mé představy, skic a stylové inspirace mi přes mé uštěpačné výtky vytvořil originální návrh, který jsem si posléze nechala vytetovat.


Při volbě tatéra je tedy důležité posoudit v první řadě jeho práci, přístup, poté lokalitu a cenu. V žádném případě se nesnaž na tetování ušetřit a nechoď k nějakém strejdovi z horní dolní, který je rád že ví, jak se strojek vůbec drží v ruce. Na tetování je mnohé co pokazit, je do konce života a za odstranění nebo cover nepovedené nakonec ještě přeplatíš. Ujisti se také, že má tebou vybraný tatér zkušenosti a dodržuje základní tatérské hygienické návyky.Cena

Před tím, než tatér začne kreslit návrhy, je nutné zaplatit zálohu. Tatéři se tím pojistí proti tomu, aby nedělali práci zbytečně a dostali za své návrhy zaplaceno. Zároveň se tak chrání před tím, aby potencionální zákazník získal návrh zadarmo a nechal si ho tetovat nakonec u jiného tatéra. Cena zálohy se u každého liší, často to ale bývá částka 1000 Kč.

Obvykle tatéři nemají určený ceník. Cena se odvíjí od složitosti, velikosti i umístění motivu, také od kvalit tatéra, neplatí ale nutně, že čím dráž tetování přijde, tím bude kvalitnější.

Moje tetování přišlo včetně zálohy na 5000 Kč. Tetovali jsme na dvě sezení, v prvním sezení linky, v druhém stínování a platila jsem část vždy po každém sezení za odvedenou práci.


Proces tetování

Nejlepším obdobím pro to, nechat se potetovat je pozdní podzim, zima a brzké jaro. Čerstvé nezahojené tetování by nemělo být vystavené slunci, potit se, přijít do kontaktu s chlorovanou vodou.

Před tetováním je vhodné nepít alkohol ani kávu, jelikož ředí krev, která samotný proces tetování komplikuje a znesnadňuje.
Před tetováním je vhodné se najíst a napít. Nejvhodnější je přijít ve volném oblečení, ve kterém se dotyčný cítí pohodlně, přpadně být oblečený/á tak, aby se oblečení neotíralo a nedusilo čerstvou kérku, v případě že se bude po odchodu nacházet pod ním.

Co se týče samotného procesu. V první řadě probíhají úpravy finálního návrhu. Tatér si poté obrázek připraví na přenesení. Oholí vám jednorázovou žiletkou i ty nejjemnější chloupky na místě, kde bude tetovat. Ty totiž jehle překáží a v ráně by mohly dělat neplechu. Poté místo vydezinfikuje, namaže emulzí a přenese motiv. V případě že vzniknou místa, která se nepřenesa tak jak by potřeboval, dokreslí je přímo na tělo. Poté se nechá motiv zaschnout, mezitím si ho můžeš prohlédnout v zrcadle a vznést případné námitky - například pokud bys měl/a dojem, že je motiv nakřivo umístěný, chtěl/a bys vypustit nějaký prvek nebo se rozhodl/a že chceš celý motiv předělat nebo se rozmyslel/a, že do tetování nakonec vůbec nepůjdeš.
Poté už přejímá štafetu strojek. Tatér ti řekne, jak se máš umístit do křesla a naštelovat. Strojek a barvy jsou připravené, rukavice na rukách a můžeme tetovat!
Tetování lze provést na jeden zátah nebo ho proložit krátkými přestávkami. Pokud by jsi přestávku z jakéhokoliv důvodu potřeboval/a, neboj se tatérovi říci. Větší nebo složitější tetování se dělají na dvě a více sezení, které mají obdobný průběh.Moje tetování probíhalo na dvě sezení. V tom prvním jsme tetovali linky, v druhém jsme motiv stínovali. První sezení trvalo zhruba dvě a půl hodiny, druhé asi hodinu a půl. Rozestup mezi nimi činil zhruba čtyři týdny, ve kterých se linky stihly zahojit. Na obě sezení se mnou jela jako podpora moje spolužačka, kamarádka, což bylo příjemné, jelikož jsme spolu před tetováním zašly na snídani, v průběhu tetování pořídila dokumentační fotky a videa a po ukončení akce jsme spolu zašly na oběd.
Tatér byl moc fajn a ve studiu panovala příjemná atmosféra.


Hojení

Hojení tetování může mít několik scénářů. Kolem toho, jak se o tetování v průběhu hojení starat vznikají rozporuplné diskuze. Já doporučuji se vždy poradit s daným tatérem. Každý používá jiný strojek, jiné barvy, jiné dezinfekce, folie. Pročti si diskuze, dej na vlastní úsudek a když by se hojení komplikovalo nepokračuj zatvrzele v jednom postupu, ale poraď se s tatérem, komunitou, lékárníkem a zkus to jinak.

Ve všech případech je ale nutné dodržet několik základních hygienických pravidel. Důležité je uvědomit si, že tetování je vlastně otevřená rána. Tetování se tedy dotýkej pouze čitýma rukama, nepoužívej agresivní a parfemované přípravky, nedus ho hutnými a silnými vrstvami krému, dlouho ho nemáčej a osuš ho vždy čistým ručníkem nebo papírovým ubrouskem. Zacházej s ním jemně, nedrbej ho, neloupej kůži ani strupy. Nevystavuj ho přímému slunci, vysokým teplotám, mrazu, prachu, nenavštěvuj saunu ani plavecký bazén do doby, než se ti tetování zahojí.


Mně tatér po každém sezení kérku vydezinfikoval a přelepil hojivou folií. Tu jsem měla vždy do druhého dne přes noc.
Poté jsem kérku omývala třikrát denně antibakteriálním mýdlem. Třetí den jsem začala kérku mazat tenkou vrstvou hojivého krému Bepanthen a to po každém mytí. Strupy se mi začaly tvořit po několika málo dnech. Později je provázela i loupající se kůže a posléze svědění. Zhruba po týdnu jsem byla z nejhoršího venku, ve stejném postupu léčby jsem pokračovala ještě následující dva týdny. Poté už jsem tetování omývala pouze antibakteriálním mýdlem, krém jsem vypustila, po dobu jednoho týdne dvakrát denně, následující týden už jen jednou denně. Tetování jsem měla kompletně zahojené zhruba po třech týdnech.Bolest

Intenzita i typ bolesti je dost individuální záležitostí, zpravidla ale tetování bolí. Důležité je ale uvědomit si, že mnohé je pouze v hlavě, pokud se tedy člověk předem zbytečně nestresuje a nevsugerovává si bolest předem, je opravdová bolest daleko snesitelnější.

Bolest během tetování je z mé zkušenosti intenzivnější, ale trvá kratší dobu, bolest v průběhu hojení je nepříjemná a může trvat několik dní. Ve všech případech se dá ale bolest vydržet.

Mně osobně tetování bolelo, nejvíce na krku, kde bych bolest svým typem i intenzitou přirovnala k řezání nožem.


Budoucnost

Často se lidé ptají, kde se uplatním, když mám kérku na krku, co až se stanu matkou a co až zestárnu.

V první řadě, co se práce týče, můj dream job opravdu není dělat v bance, právničku, nebo obchodní manažerku. Jak už jsem vysvětlovala ve významu motivu mého tetování, výtvarná a umělecká zaměření mě provází celý život a pevně doufám, a udělám vše proto, aby tomu tak bylo i do budoucnosti. V těchto oborech pak není tetování žádnou překážkou. Co se týče brigád, nebo obvyklých prací, existuje množství pozic, kde by kérka rovněž neměla být překážkou a i v pozicích, kde by být mohla, záleží na zaměstnavateli a klientele. Například nyní dělám brigádně servírku v restauraci na maloměstě a problém to není. Myslím, že disponuji mnohými dovednostmi a uplatnit se dokážu i přes fakt, že mám potetovaný krk.

Otázka, co s bude dít, až přivedu na svět sviště mi přijde absolutně iracionální. Pro ty děti budu máma tak, jako je pro každé dítě jeho matka jeho matkou. Pokud jde o nějaké stereotypy, jak má matka vypadat a jak se má chovat, nevidím jediný důvod proč v nich setrvávat. Lidi vás budou na základě vašeho vzhledu soudit vždycky, ať jste nebo nejste matka, ať máte kérku nebo jí nemáte. A lidé kteří dokáží člověka na základě vzhledu odsoudit, roznášet o něm pomluvy, ty jsou v mém životě nedůležití. Stejně tak tu budou lidé, kteří předsudkům nepodlehnou, i lidé, kteří budou mít o pokérované mámě dobré mínění. Člověk se nikdy nezavděčí všem, důležité je, aby se zavděčil sám sobě, protože jedině tak o tom přesvědčí i své okolí.

Otázky na stáří jsou rovněž častým dotazem. Jendou zestárneme všichni, každého dožene povislá kůže a vrásky. Moje kérky budou stárnout se mnou a myslím, že ve věku kdy budu mít kůži jako kandovanou švestku, nebude mě trápit, jestli je potetovaná, nebo není.


Další tetovačky (?)

Co se týče mě a mých tetovacích plánů do budoucna. Mezi lidmi koluje pověra, že jakmile člověk podstoupí první tetování, vzápětí touží hned po několika dalších.
Osobně nemám pocit, že bych po své první kérce podléhala nutkání nechat si potetovat za každou cenu co nejdříve celé tělo. Na druhou stranu, prvotní strach je odbourán a dalším tetováním se rozhodně nebráním.

Ještě před tím, než jsem na své první tetování šla, formulovaly se mi myšlenky ještě o jednom motivu, které aktuálně dozrávají a ráda bych si ho v blízké budoucnosti nechala vytetovat. Nikam ale nespěchám a stejně jako v případě mého prvního tetování nechávám situaci volný průběh a čekám, až se sejde dostatek financí a správný impulz do toho jít.
Také jsem si oblíbila práce jedné tatérky, takže bych v budoucnosti ráda měla tetování ještě od ní, nejlépe něco většího na holeň. Ráda bych ji nechala volnější ruku, ale zároveň chci mít na těle pořád něco pro mě velmi osobního, k čemu budu mít i hlubší vztah. Zatím nemám ani hrubou představu o motivu a jeho významu, je to tedy otázka opravdu do budoucna.
V mých tetovacích plánech ještě zaujalo místo tetování od ségry. Ta nedávno zauvažovala, že by tetovat začala a pokud se do toho doopravdy opře, rozhodně si od ní nechám menší kérku udělat - takovou, s významem, která bude spojovat nás dvě.

Mým cílem opravdu není potetovat si celé tělo blbostmi, které mě na první pohled bouchnou do očí. Chci mít důmyslné kérky, které pro mě budou mít význam i do budoucna.


A co Ty? Jsi majitelem nějaké kérky, nebo nad svou první teprve uvažuješ? Co znamenají tvá tetování? Jaké jsou tvé tetovací plány, oblíbené styly a tatéři?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stories-of-a-chaotic-mind stories-of-a-chaotic-mind | Web | 1. února 2018 v 16:13 | Reagovat

Nádhera

2 Eliss Eliss | Web | 1. února 2018 v 17:01 | Reagovat

Mám dvě tetování :) To tvoje je pěkné ale zvolila bych jeho jiné umístění

3 hedd hedd | Web | 1. února 2018 v 18:17 | Reagovat

Mně se obecně tetování moc nelíbí, zvláště ta větších rozměrů. Ani toto mne moc neoslovilo. Ale hlavně jestli se líbí Tobě. :)

4 K. K. | E-mail | Web | 1. února 2018 v 18:30 | Reagovat

Já furt melu kam si co dám vytetovat (zatím jsem se k tomu ani po letech nedokopala), nicméně krk je snad jediný místo který mě nenapadlo. Vypadá to pěkně. :)

5 l. l. | 1. února 2018 v 19:28 | Reagovat

Co se týče čistě estetické stránky, tak jakékoliv tetování podle mě hyzdí krásu v podobě lidského těla tak, jak ho stvořila příroda. No pro vyjádření se, se jistě najdou i lepší způsoby. A nakonec tetování "zkrášluje" spoustu pozérů a "inteligentů", ty předsudky nevznikly z ničeho... A budeš se s nimi muset občas prát nejen v případě "nedůležitých" lidí, protože v životě nastanou situace, kdy člověk musí soudit bez důkladnějšího zkoumání, a tak v uvažování sáhne ke zkratkám, ač se jinak třeba předsudkům snaží vyhýbat. Ale pravda, že ve světě umění by to obecně překážka být neměla, tak snad tam skutečně skončíš a nebude ti tetování v životě překážkou.

6 padesatka padesatka | E-mail | Web | 1. února 2018 v 19:41 | Reagovat

No, zase jedna, která si myslí, že nikdy nezestárne...

7 Wnaty Wnaty | E-mail | Web | 1. února 2018 v 19:46 | Reagovat

[1]: Děkuji!

[2]: Já jsem spokojená :-).

[3]: Respektuji Tvůj názor, rozhodně to není šálek kávy pro každého.

[5]: Tvůj názor respektuji. Já osobně si myslím, že tetování nehyzdí, ale zdobí, pokud je hezky provedené - od motivu, přes umístění, stylem a provedením.
Osobně z Tvého komentáře cítím, že patříš mezi ty, co předsudky mají, zvláště kvůli vyjádření se, že "tetování "zkrášluje" spoustu pozérů a "inteligentů"". To mi přijde jako škatulkování z dob, kdy tetování "zkrášlovalo" spoustu kriminálníků, zlodějů a fetek.
Ovšem, šla jsem do toho s tím, že lidé jsou plní předsudků, s tím, že se s tím budu potýkat denně. Myslím ale, že vždycky je na volbě jedince, jakou cestou se dá, s jakými lidmi se bude stýkat a bavit. A já vím, že lidé, kteří by mě dokázali odsoudit na základě tetování by mi za řeč nestáli.
Co se týče například obsluhy v restauraci, tedy nutného kontaktu s různými neznámými lidmi, zatím jsem se problémy nesetkala a to aktuálně pracuji v restauraci na maloměstě. Někteří mě neřeší, jiní se ptají. Na základě toho věřím, že dokážu přesvědčit o svém charakteru tím, jak svou práci zvládám, jak vystupuji a jak se k zákazníkům chovám.
Pokud pak zmíním zvláštní příležitosti, u kterých by mě mohlo tetování na základě předsudku konkrétní osoby vyloučit, existují dnes vysoce krycí make-upy, nebo košile se stojáčkem :-).

[6]: No, zase někdo, kdo si nepřečte celý článek... i otázku stáří jsem v něm řešila. A že nezestárnu tam opravdu netvrdím ;-).

8 Iris Iris | E-mail | Web | 1. února 2018 v 20:19 | Reagovat

Tak to nikdy, ovšem pokud se ti to líbí.

9 l. l. | 1. února 2018 v 21:33 | Reagovat

Jistěže patřím mezi ty, co předsudky mají, pokud to tedy tak mám nazývat. Podle mě je však má do jisté míry v něčem každý. A do jisté míry jsou podle mě předsudky určitou racionalizací. Např. jsem u tetování zmínil pozéry a "inteligenty", ty zase kriminálníky a fetky v minulosti, oba potom nepřímo, že je to poměrně běžné v umění. Ani jeden neříkáme, všichni tetovaní jsou/byli kriminálníci, fetky, pozéři, "inteligenti", umělci aj., ale já říkám že je pravděpodobné, že ve skupině tetovaných lidí bude všech těchto kategorií nad normu (oproti vzorku běžné populace), protože k tetování netíhne většinová populace. Tudíž myšlenková zkratka v podobě předsudku v případě, že nemám možnost člověka poznat a musím ho soudit, není zcela nepochopitelná a je třeba s ní počítat. Takže když budu do firmy vybírat mezi dvěma lidmi a oba na tom budou +- stejně a jeden bude tetovaný, vezmu holt toho netetovaného, pokud mi nepůjde třeba o kreativce. Ale ty jsi to narozdíl od některých jiných evidentně promýšlela docela dost a o tvé inteligenci z tvých názorů také nemám pochyb. Jen jsem měl chuť si trochu zapolemizovat :-). Flame over.

10 Wnaty Wnaty | E-mail | Web | 1. února 2018 v 21:43 | Reagovat

[9]: V pohodě hele, rozumím slovu předsudek, jen mě mrzí, že někoho dokážou předsudky ovlivnit natolik, že až hrají roli při rozhodování koho přijmout na pracovní pozici.
Jinak samozřejmě děkuji za komentáře, je fajn, když se rozvádí diskuze a sejdou se různé názory. Jako flame bych to tady rozhodně neoznačila :-).

11 zivot-na-prasky zivot-na-prasky | 2. února 2018 v 11:34 | Reagovat

Já jsem si nechala udělat tetování až jako matka, na památku porodu, který vypadal nebezpečně, ale dobře dopadl. Mám jizvu v podbřišku překrytou motivem z lidových krojů. Jsem na to tetování hrdá. Možná, že v šedesáti bude ta oslava plodnosti působit nepatřičně, ale to mi nevadí.

12 Joina Joina | Web | 2. února 2018 v 14:57 | Reagovat

Taková odvaha si to dat na krk. Mě děsí už to jak vidím jak to máš červené. Ale sluší ti to :)

13 Wnaty Wnaty | E-mail | Web | 4. února 2018 v 19:01 | Reagovat

[11]: Parádní idea, gratuluji, že porod měl dobrý konec!

[12]: Děkuji :-).

14 Iris Iris | Web | 4. února 2018 v 19:40 | Reagovat

Mně se to na tobě líbí. Tak obecně nerada lidem pomlouvám to, jak vypadají (zvláště když se pro to sami rozhodli), protože to je jejich věc a cizí názor je víceméně irelevantní. Takže kdyby se mi to nelíbilo, asi bych se moc nevyjadřovala, nerada lidem kazím radost. U tohohle se mi hrozně líbí ten motiv. Umístění mě dost překvapilo, protože je to dost odvážné, ale nic proti tomu nemám, spíše tě dost obdivuji. Já jsem párkrát přemýšlela nad tím, že bych si nechala něco vytetovat, protože jsem ve věku, kdy lidé nabývají svéprávnost a tak se nechávají tetovat ostošest, ale nakonec jsem tento nápad odsunula na dobu neurčitou, protože se prostě bojím mít na sobě něco natrvalo. Jsem dost konzervativní, co se týče vzhledu, ale pouze co se týče mě samotné. Na ostatních mě tetování nijak nepobuřují. A pravděpodobně bych se za tebou ohlédla, kdybych tě někde potkala, ale snažila bych se nedělat to moc okatě.
Jinak jsi dobrá, že jsi do toho šla, a taky se mi líbí, jak hezky jsi o tom napsala.

15 virtual-word virtual-word | Web | 9. února 2018 v 12:04 | Reagovat

já byla nedávno na tetování jen malé na kotník jen linky a to byla pohoda, neumím si představit ten krk :-D to muselo být o dost horší.., každopádně taky mi ted všichni říkají že po první přijdou další, tak uvidíme :-)

16 Jeife Jeife | E-mail | Web | 10. února 2018 v 9:47 | Reagovat

Profesional se nakonec vyplatil :) vypada to hezky :)

17 Wnaty Wnaty | E-mail | Web | 10. února 2018 v 9:52 | Reagovat

[14]: Děkuji za bezvadný komentář. V kérce Ti fandím, ale důležité je se do ní netlačit, když si jí nejsi jistá :-).

[15]: O bolesti v článku píšu a procházka růžovou zahradou to vážně nebyla :-D. Rovněž se v článku zmiňuji i o svých tetovacích plánech, věřím, že i ty tvé se brzy vybarví :-D.

[16]: Vyplatil, děkuji :-)!

18 Katrin Svobodová Katrin Svobodová | Web | 11. února 2018 v 15:06 | Reagovat

Páni! To je dost odvážné rozhodnutí. Já bych jednou tetování chtěla, ale to chce ještě čas. :) Jinak tetování na krku se mi vždycky líbila a tohle je bomba!

19 R. R. | Web | 22. února 2018 v 20:23 | Reagovat

znovu jsem se přesvědčila, jak je to strašně individuální věc a všechno se liší tatér od tatéra a člověk od člověka :) já na prvním tetování byla 14 dní zpátky, slečna mě tetovala doma, bolest minimální a po týdnu všechny stroupky dole :) je ale pravda, že jsi zvolila dost velké tetování a krk se nejspíš i dost prokrvuje :)
a pokud jde o "závislost" na tetování, já osobně to pociťuju poměrně dost, ve chvíli, kdy vím, jak super je to pocit, že mě to nebolí a jak skvěle to vypadá, musím se držet, abych si nenaplánovala hned další termín :D

20 Wnaty Wnaty | E-mail | Web | 24. února 2018 v 15:43 | Reagovat

[18]: Není důvod spěchat, stejně jako není důvod tetování zbytečně odkládat. Ostatně, sama poznáš, kdy je správný čas :-). Jinak velké díky!

[19]: Děkuji za komentář a do budoucna přeji spoustu vydařených kérek :-)!

21 Kira Curatio Kira Curatio | Web | 5. června 2018 v 21:28 | Reagovat

Moc se mi líbí, že sis daný motiv vytvořila sama, že je tak originální. Já sama ale natolik střídám svoje preference, že by se mi po týdnu třeba to moje přestalo líbit :) Místo toho si plánuju u vietnamců koupit linky za deset korun a malovat na sebe, jak se mi zlíbí :D
Každopádně, ať ti dělá radost! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama