Blogosféra

Blogová komedie vol. 4

30. září 2017 v 23:59 | Wnaty

Není to tak dlouho, co jsem na svém blogu zahájila jakousi antikampaň proti mému hostiteli, dříve proslulému a úspěšnému blogu.cz, který je v dnešní době ale v úpadku. Cílem mých článků tohoto typu je upozornit na to, že něco je na této doméně zatraceně špatně a mělo by se s tím něco dělat. Začalo to celé nevinně, přerodilo se to v relativně výrazné volání o změnu. Zatím to ale vypadá, že i přes pár nadějných článků na Srdci blogu, iniciativu a protesty uživatelů domény se pořád plácáme na tom samém místě a změna je v nedohlednu. Bohužel. Do protestů jsem zabředla teprve nedávno, ale stačilo pár minut hledání a zjistila uživatelé se bouří již na několik let zpátky. A za těch několik let se na portálu blog.cz nic nezměnilo. To ani přes odchod desítek a stovek lidí, přes nesouhlasné projevy, přes tendence uživatelů doméně pomoci.

Články na titulce platformy? Přes deset let starý neautorský text!

16. července 2017 v 17:46 | Wnaty
Jak všichni uživatelé portálu blog.cz víme, tento portál má spoustu chyb. Na dvě už jsem poukazovala ve svých předchozích článcích Bombardování spamem? a Další problém domény blog.cz. Články sklidily překvapivý zájem. V diskuzi pod nimi jsem ale narazila na množství dalších stížností od jiných uživatelů platformy. Jedny z nejčastějších bývaly na výběr blogů a článků na titulní stranu portálu. Jsem člověk, který neztrácí čas čtením něčeho, co ho nezaujme a tak přes titulní stranu na tvorbu jiných uživatelů často neproklikávám. Tentokrát jsem ale udělala výjimku a klikla na první článek nabízený správou blogu. A jsem zklamaná.

Další problém domény blog.cz

15. července 2017 v 22:49 | Wnaty
Apelace uživatelů portálu blog.cz na jeho vedení, aby opravilo chyby na své doméně, není nejspíše efektivní. Problém se spamem, který popisuji v článku Bombardování spamem?, v poslední době na mém blogu ještě více sílí. Naštěstí se drží jen u jednoho článku, ale i tak je nesmírně otravné, když se pod daným článkem během jednoho týdne objeví doslova přes třicet útočných komentářů. Teď je tu problém další.

Bombardování spamem?

25. března 2017 v 10:38 | Wnaty
Dnešní článek zaměřuji na aktuální problém blogu - těžko říct, zda jen mého, nebo celé domény blog.cz. Čtenáře chci varovat, s bloggery se chci poradit, zda se setkávají se stejným problémem jako já a zjistit jak ho řeší.

Sponzorovaný článek

6. září 2016 v 16:37 | Wnaty
Na mém blogu se občas může vyskytnou nějaký článek, který bude takzvaně sponzorovaný. Jedná se obvykle o výměnu produktu za recenzi, v případě, že by byl článek napsaný za finanční odměnu, nejedná se o částky, které by mě zabezpečily do konce mého bytí a proto žádám své čtenáře o trochu shovívavosti.

Spolupráce si vybírám, nepřijímám spolupráce, jejichž obsah mě nezaujme a neoslovuji firmy, jejichž produkty by mě neupoutaly.

Každý sponzorovaný článek bude na mém blogu opatřen danou informací, která bude odkazovat na tento text.
Tímto článkem upozorňuji své čtenáře, že se na blogu články tohoto typu mohou vyskytnout a zároveň zde otevírám téma spolupráce firmám. Kdyby byl zájem spolupráci navázat neváhejte mě kontaktovat na e-mail wnaty@windowslive.com a můžeme se domluvit.

Děkuji za pochopení.

Malá bloggerka (tehdy ještě ne) Wnaty aneb hrdé plácání po rameni mého mladšího já

10. července 2016 v 21:37 | Wnaty
Velká kapitola v bloggerském růstu většiny z nás. Kapitola, kterou pokud neznáš, je mi Tě upřímně líto.

Jsem šílený prokrastinátor. Nenávidím se za to, ale zároveň se za to vlastně miluju. Kdybych neprokrastinovala a neodkládala důležitější věci na později, připravila bych se o jiná poznání. V čase, kdy prokrastinuji většinou píšu blog. A to mě šlechtí. Jindy zas prohlížím blogy jiných - dozvídám se nové věci, nebo se vracím v čase.

Právě dnešní článek chci zasvětit mladým bloggerským duším a jejich začátkům. Nostalgicky se vrátit do dob, kdy mě naplňovalo mít plno SB / Affs (nazývej si to jak chceš), vysokou návštěvnost, kdy jsem byla celá šťastná, když jsem si vytvořila nový design ve Wordu (ach ano!) a byla schopná ho v nastavení přesně napasovat. Do dob, kdy mé názorové články spočívali ve třech větách, z nichž poslední končila slovy "mám ráda", "se mi líbí" nebo naopak "nemám ráda", "se mi nelíbí", do dob, kdy jsem psala trapné povídky (například tu nesmrtelnou a šíleně přeafektovanou O Černém poníkovi), které byly navíc plné chyb.

Přeji příjemné čtení!

Polojasno, pět stupňů Celsia

4. února 2016 v 14:44 | Wnaty
Po kolikáté už? Ani to nepočítám.
Vítej zas a znova na blogu, který tu tolikrát byl a tolikrát nebyl. Spoustu let se blogování vzdávám, posléze se k němu ale neustále vracím. Tolik blogů jsem založila, tolik blogů jsem zrušila. Avšak poslední roky se už alespoň vracím pod jednou a tou stejnou přezdívkou. Možná právě proto, že jsem ji použila všude kde jsem mohla a to mě k ní prakticky připoutalo.
 
 

Reklama