(Ne)všednosti

Pozérství

1. května 2017 v 16:20 | Wnaty
Mám kolem sebe tolik pozérů, že mám někdy chuť vydrápat si oči, abych nemusela vidět tu povrchnost okolo mě. Aktuálně je v mém životě všudypřítomná a setkávám se s ní denně. Běžně se jedná o několik rolí, do kterých se lidé staví, které bych v dnešním článku ráda shrnula.

A poznámka na začátek - nezapomínej, že tu nedefinuji pozérství obecně, ale falešné role, kterých se pozéři z mého okolí ujímají nejčastěji.

Voním Ti?

7. února 2017 v 23:14 | Wnaty
Stejně jako zvířata i člověk má svůj specifický zápach. Ačkoliv to možná není věc, kterou si bežně při setkáním s někým novým uvědomíme, buďto si navzájem voníme, nebo ne. Pachová stopa je nedílnou součástí každého z nás. A teď doopravdy nemluvím o deodorantech, antiperspirantech nebo parfémech.

Jak efektivně naplnit svá předsevzetí

16. ledna 2017 v 12:14 | Wnaty
Osobně jsem zastáncem toho, že pokud chci něčeho docílit nebo něco změnit, nemusím čekat než se změní číslo v letopočtu. Na druhou stranu, ráda se při takové příležitosti zamyslím, v čem byl loňský rok (ne)úspěšný a vytyčím si cíle, které by mohly rok následující udělat přeci jen o něco lepší. Ohlédnutí se zpět i vzhlížení do budoucnosti má dle mého názoru stejnou váhu a při zadávání si předsevzetí a cílů se vzájemně doplňuje, jelikož díky chybám z minulosti se můžeme poučit a do budoucna se jim vyhnout. A jaká lepší perioda než jeden kalendářní rok se k těmto účelům hodí více?

Mě se má novoroční předsevzetí ale málokdy podařilo naplnit. Obvykle to ztroskotalo na tom, že jsem si nebyla schopna rozplánovat kroky k jejich docílení a posléze je postupně pozapomněla. Pro letošní rok jsem si ale vymyslela efektivní systém, které by mi měl v plnění cílů stanovených na následující rok výrazně pomoci. Ráda bych se o něj podělila v dnešním článku, protože si myslím, že by mohl mnohým pomoci k tomu, naplnit to, co sami sobě na začátku roku slíbili.

Kreativní amoky

22. listopadu 2016 v 0:17 | Wnaty
Poznámka nad čarou: Už je pozdě. Nebo naopak příliš brzy, záleží na úhlu pohledu. Bolí mě hlava, píská mi v uších, jsem unavená, ale mé prsty se nechtějí odrhnout od klávesnice. Chci psát, nejraději bych i kreslila, nahé ženské figury, portréty neznámých lidí. Mám chuť popadnout notes a tužku a sepsat si nápady na šílené projekty, které v mé mysli vlastně ještě ani neexistují, ale dala bych ruku do ohně, že bych teď z fleku byla schopna na ty řádky něco vyflusnout. Znáš to?

7 kroků, které Ti pomohou naplnit Tvé sny

28. srpna 2016 v 22:09 | Wnaty
Cestou k realizaci svých snů je vytvořit si ze snu projekt.

"Projekt je časově ohraničená a ucelená sada činností a procesů, jejímž cílem je zavedení, vytvoření nebo změna něčeho konkrétního. Projekt je třeba určitým způsobem řídit a je charakterizován typickými znaky: Cíl - projekt musí mít jasný cíl, výsledek či užitek, tedy něco, co má realizovat, vytvořit či změnit." zdroj: https://managementmania.com/cs/projekt.

Štěstí v neštěstí

26. července 2016 v 20:11 | Wnaty
Život je nepředvídatelný. Dobré i špatné věci se nám dějí v jednom kuse. Některé trvají dlouhodobě, jiné jen kraťoučký moment. Neustále se mezi sebou střídají. Mnozí z nás by si přáli, aby se mu děly jen ty pozitivní věci. Napsala jsem mnozí? Všichni! Kdyby tomu ale tak bylo, přestali bychom si jich vážit. Vytratila by se ta radost z toho, že se něco povedlo, nebo ta úleva, kdy skončilo něco negativního. Právě tyto radosti a úlevy mají neintenzivnější ráz, když se pozitivní věc promítne v jinak negativní situaci v krátkém časovém intervalu, co víc, pokud je schopna negativní situaci obrátit v pozitivní. Říkám tomu štěstí v neštěstí.

Těžký zadky

13. července 2016 v 22:13 | Wnaty
Jsou všude. Obklopují mě. Čím jsem starší, tím více se s nimi setkávám. Těžký zadky.

Organizovaný chaos v podání bordelářky Wnaty

29. června 2016 v 11:41 | Wnaty
Jsem velmi pořádkumilovný člověk. Vážně. Já, dle mé rodiny totální bordelářka, miluju, když mám ve věcech systém. Není nic lepšího, než najít věci tam, kde mají být. Takové prostředí je pro mě oázou. A i přes to, že naši nadávají, že mám v pokoji stále bordel, stojím si za tím, že tam mám pořádek, který oni prostě nevidí. Jo, ty použité hrnky a skleničky, misky od snídaně, nebo podrobená zem, to chlívek je. Bohužel, nebo spíš bohudík není to z toho důvodu, že by mi to tam nevadilo, nedej bože, že by mi to snad vyhovovalo. Je to prostě tím, že jsem na tolik líná zvednout zadek a dát to tam trochu do kupy. Nebo mě to spíš kolikrát ani nenapadne. Na mou obranu, nakonec mi to stejně vadí tak, že to stejně po několika dnech uklidím, všichni to známe, pozítří je to tam zas.

V dnešním článku bych ráda popsala, jak takový organizovaný chaos vypadá. Ale nebudu mluvit jen o pokoji. Já jsem člověk, co si potrpí i na uklizený počítač, mobil, e-mail, nebo na to, abych měla všechny údaje na sociálních sítích v pořádku, tak jak si to představuji. V neposlední řadě si dbám i na pořádek v mém stylu psaní - zavedu-li si na nějaké sociální síti, facebookové stránce nebo právě tady na blogu nějakou formu, snažím se jí držet zuby nehty, aby v to mělo jednotný sytém a čtenáře to nemátlo.

Nech se inspirovat a zameť si ve svém!

Inspirace podle Wnaty

28. června 2016 v 11:09 | Wnaty
Inspirace je složkou každodenního života nás všech. Myslím, že na mém blogu by si článek o ní zasloužil své místo, už jen proto, že právě ona je zdrojem kreativity a nápadů, které jsou pro mě nepostradatelné. V dnešním článku bych se ráda podělila o svůj subjektivní pohled na inspiraci jako takovou - specifikovala ji z pohledu zapáleného výtvarníka, tak trochu i pisálka, ale upozornila na její důležitost z části mého každodenního života, která se na první pohled může zdát být fádní. Ráda bych upozornila na její roli ve vztazích, zvláště pak těch partnerských. Na závěr nebude chybět ani mé doporučení na inspirativní zdroje, které rozdělím na základě výše zmiňovaných způsobů využití v praxi. Článek obohatím i o pár tipů, které ve výsledku vytvoří jakási vodítka, které by Ti mohli pomoci obohatit Tvůj život a žít ho trochu lépe.

Já už nebudu déle napínat, směle přejděme k jádru věci!

Psychologická terapie a.k.a. Brněnský drak

14. února 2016 v 22:07 | Wnaty
Jízda vlakem je kouzelná. Ubíhající krajina je okouzlujícím obrazem snad pro každého cestujícího. Chvíli les, chvíli louka, chvílemi pole, potom města. Proměnlivý terén, proměnlivé počasí, někde prší, jinde se hřejivé slunce opírá do tváří cestujících. K ránu a v podvečer je krajina zalitá teplými paprsky slunce, ale i za nepříznivého počasí je na co se koukat. Na horizontu si tma a světlo předávají žezlo podle toho, čí vláda je právě na řadě.
 
 

Reklama