O vlasech

Moje vlasové proměny + proč jsem shodila vlasy dlouhé na zadek: fotočlánek

24. února 2018 v 20:45 | Wnaty
Kdo sleduje můj blog delší dobu, možná už vytušil, že moje vlasy jsou, dalo by se říci, mou zálibou. Napovídá tomu už jen samostatná rubrika O vlasech, kde mimo jiné najdeš všechny mnou napsané články, co se vlasostrastí týkají. Ráda čtu články a sleduji videa o vlasových proměnách, o péči o vlasy, o netradičních vlasových účesech. Řekla jsem si tedy, že pro lidi jako jsem já napíši obdobný článek a třeba je svými vlasovými proměnami pobavím, nebo inspiruji. Hurá tedy zpátky do minulosti!

Domácí hydratační zábal z kokosového oleje

10. ledna 2017 v 13:17 | Wnaty
Recept na krásné vlasy? Důležité je je pravidelně vyživovat. A tím nemám na mysli rádoby "výživu" drogérkovými maskami, nebo maskami z profesionálních kadeřnických salonů napěchovaných silikony. Myslím tím, dopřát vlasům skutečnou výživu přírodními látkami bez zbytečných syntetických složek, které mohou dráždit vlasovou pokožku, zvyšovat její maštění a zatěžovat vlasy. Ostatně, jak už jsem zmiňovala v předchozím receptu na vlasovou masku pro hydrataci a ochranu občas se stačí jen prozhlédnout v kuchyni, posbírat pár surovin, smíchat je dohromady, nanést do vlasů a počkat si na výsledek, který obvykle nezklame - a pokud ano, nestál Tě experiment prakticky nic.

I hlavní složku dnešního receptu na hydratační vlasový zábal je produkt, který najdeš v regálu s potravinami. Jedná se o kokosový olej. Obvykle je sehnání ve skleněné nádobě v tuhém stavu, při teplotách nad 23°C taje a stává se z něj čirá tekutina. Zakoupit se dá v drogériích, zdravých výživách nebo obchůdcích s orientálními potravinami, případně na internetu. Cena se odvíjí od množství a kvality oleje. Nejkvalitnější kokosový olej je za studena lisovaný - zachovává si všechny živiny a zdraví prospěšné látky, narozdíl od oleje rafinovaného. 300 ml skleničku takového oleje lze sehnat za 150 korun, což není vůbec špatná cena, vzhledem k tomu, že takové množství vystačí průměrně na půl roku - v závislosti na tom, jak často a v jakém množství ho užíváš.

Domácí vlasová maska pro hydrataci a ochranu vlasů

19. prosince 2016 v 23:02 | Wnaty
Jak je z mého blogu možné vyčíst, na vlasech si zakládám. Postupem času jsem došla k závěru, že čím méně chemie na vlasy dávám, tím lépe. I to je důvod, proč vyhledávám kosmetiku bez parabenů, silikonů, SL(E)S, derivátů, ropných produktů a dalších, běžně užívaných škodlivých látek. Výklad o těchto zálžitostech tu vytvářet nebudu, ostatně koho o složení vlasové kosmetiky něco zajímá, může zabrouzdat na internetu, kde najde plno informací. K tomuto účelu mohu doporučit například například web, který blíže představuji v článku Seznámení se serverem dlouhevlasy.cz. Něco málo o škodlivých látkách v běžné kosmetice naznačuji v článku BC Bione Cosmetics - česká kosmetika s BIO řadami: informace + recenze některých vlasových produktů, kde jsem pro lenochy velmi v kostce sepsala, proč jsou tyto látky nežádoucí. Jelikož je ale díky těmto faktorům sortiment značně omezený, není úplně jednoduché v něm najít, co by mohlo právě mým vlasům maximálně vyhovovat. Vzhledem k tomu, že masku (dle všemožných doporučení a vlastní zkušenosti) aplikuji jednou týdně, nedělá mi problém vyhradit si pár minutek navíc na vytvoření nějakého domácího experimentu, který obsahuje opravdu jen to, co chci a ve výsledku vyjde na pár korun. Na své vlasy jsem už takto vyzkoušela nespočet různých kombinací a receptů, samozřejmě ne vždy s kladným výsledkem, ale v tom je to dobrodružství objevování :-). Dnes se ale podělím s jedním, který vyšel a já si ho doslova zamilovala!

Henna Indian Natural Hair Care bordó: informace, příprava a postup, výsledky

23. září 2016 v 21:35 | Wnaty
Tento článek je sponzorovaný.

Svým vláskům dopřávám hennu již několik měsíců. Kromě výživy a regenerace mi jde ale i o barevný výsledek - od začátku se pokouším docílit červené barvy, což je s hennou mnohdy obtížné, protože ráda chytá zrzavě. V dnešním článku se můžeš těšit na recenzi novinky od značky Indian Natural Hair Care, tedy bordó henny, která je čistě přírodní. Zvládne síla henny, červené řepy, indiga, indického angreštu a ibišku vykouzlit kýžený červený odstín?

Seznámení se serverem dlouhevlasy.cz

23. srpna 2016 v 0:47 | Wnaty
Kdo je do péče o vlasy takový blázen jako já, jistě mu bude dnešní článek přínosný. V dnešním článku se seznámíme s největším česko-slovenským diskuzním fórem, které se problematikou všech druhů vlasů podrobně zabývá a to nejen teoreticky, ale především prakticky, ze zkušeností uživatelů serveru. Osvědčené tipy, triky a recepty zde najdou majitelé všech typů vlasů - od suchých kudrnatých, po jemné mastící se. Pokud tedy tuto stránku neznáš a stále hledáš, co pro své vlásky to nejlepší, pokračuj ve čtení a nech se vtáhnout do světa plného rad a zkušeností.

BC Bione Cosmetics - česká kosmetika s BIO řadami: informace + recenze některých vlasových produktů

2. července 2016 v 22:02 | Wnaty
BC Bione Cosmetics je česká značka pečující kosmetiky, která nabízí produkty v BIO kvalitě bez parabenů, silikonů, SL(E)S, derivátů, ropných produktů a dalších, běžně užívaných škodlivých látek.

O škodlivosti těchto látek je možné si dočíst mnohé na internetu. Obvykle spolu tyto látky po nanesení na tělo vytváří nepřirozenou chemickou vrstvu, která na pohled splňuje naše očekávání, ale pod ní se pleť pokožka nebo vlasy ničí. Co se týče produktů z řad krémů a sprchových gelů, většina výše uvedených látek zpravidla narušují pokožku, hloubkově ji vysouší, vyvolává alergické reakce, kožní záněty a ucpává póry. Některé látky zvyšují pravděpodobnost rakoviny a dalších nepříjemných onemocnění, jelikož se přes kůži dostávají do krevního oběhu a ukládají se v těle.
Z hlediska přípravků na vlasy škodlivé látky vykazují stejné negativní důsledky, jako v případě tělových krémů a sprchových gelů. Dále dráždí vlasovou pokožku, ta se následně brání větší produkcí mazu, což způsobuje že jsou Tvé vlasy rychleji mastnější a je nutno je stále častěji mýt. Tomu napomáhají mimo jiné silikony, které ucpávají vlasové póry a pokožka se opět brání vyšší produkcí mazu. Silikony zároveň zbraňují růstu nových vlasů. Tím ale jejich škodlivost nekončí. Obalují vlasy v celé délce a vyvolávají iluzi, že jsou lesklé, jemné a plné života. Jedná se ale jen o krátkodobý efekt, silikony vlasy časem zatěžují, zabraňují výměně látek, což způsobuje že se vlasy vysušují a ztrácí kvalitu. Na základě vysušení se lámou. Silikony opticky zacelují roztřepené konečky, ale ty se ve skutečnosti jen slepí silikonovou vnější vrstvou, pod kterou se naopak ještě více do délek třepí.
Výčet látek, které mají negativní vliv na Tvé zdraví a přes to jsou v kosmetice běžně užívány najdeš na internetu. Je množství zdrojů, kde je možné se dočíst konkrétní názvy všech látek, jejich specifikaci z chemického hlediska i dopad na lidské zdraví. Mým oblíbeným webem je pak http://www.slozeni-kosmetiky.cz/, kde je na stupnici ukázáno, jak je látka pro tělo škodlivá, nechybí výpis synonym, funkce dané látky v kosmetice, obecné informace o konkrétní látce a v čem se používá.

A protože nechci mít rakovinu ani jiné onemocnění a nechci být za chvíli plešounek (což je i důvod, proč jsem z chemického barvení přešla na barvení vlasů hennou), začala jsem fandit BC Bione Cosmetics, která tyto látky zpravidla nepoužívá. Výhodou je že složení jejich produktů čítá jen několik málo položek, bez problémů si během pár minut na internetu ověříte jak dobře je produkt pro člověka snesitelný oproti jeho škodlivým konkurentům. Jejich produkty jsou účinné a navíc opravdu levné a dlouho vydrží. Zároveň tak podporuji českou značku a věřím, že si ji oblíbí více lidí.
Produkty lze zakoupit v menších zapadlých drogériích, malých Teta drogériích, TOP drogériích nebo Jasmínu. Dále pak v Jednotě, pokud budete mít štěstí, narazíte na ně i v řetězcích Billa a Globus. Na internetu jsou sehnání v jejich vlastním e-shopu http://www.drogerex.cz/, v http://www.parfums.cz/, a dalších obchodech. Seznam prodejen a e-shopů zde: http://www.bionecosmetics.cz/kde-nas-koupite.
BC Bione Cosmetics má nabízí svou pečující kosmetiku v několika řadách, kdy většina z nich nese označení BIO. Právě na toto označení se váže BIO deklarace, kterou jsem si pro dnešní článek dovolila propůjčit z jejich webu http://www.bionecosmetics.cz/:


V dnešním článku bych ráda představila a zrecenzovala šampon a kondicioner z řady BIO Panthenol + Keratin a z řady BIO Med + Q10. V recenzi uvedu název výrobku, orientační cenu, objem, složení, moje dojmy, dlouhodobější účinky a na závěr výrobek shrnu do kladů a záporů. Přeji příjemné čtení!

Henna ZARQA: informace, příprava a postup, výsledky + srovnání s Henne Color

23. června 2016 v 20:27 | Wnaty
Hennu jsem si zamilovala. Nikdy jsem neměla tak dlouho a tak intenzivně červené vlasy, navíc tak zdravé a silné.
V dnešním článku bych ráda představila hennu ZARQU. Těšit se můžeš na důvody, proč jsem přešla z Henne Color, specifikaci henny ZARQY a její složení, informace o tom, kde a za kolik je možné ji sehnat, návod, jak jsem ji připravovala a aplikovala a v neposlední řadě taky na souhrn výsledků a porovnání s opěvovanou Henne Color.

Hned na úvod přikládám odkaz na článek, kde jsem relativně podrobně popisovala co to henna je, zdůraznila její klady i zápory a specifikovala Henne Color, popsala postup přípravy a aplikace a zveřejnila výsledky: KLIKNI ZDE!

Henne Color měděná a bordó: informace, příprava a postup, výsledky + obecné informace o barvení hennou

10. února 2016 v 16:38 | Wnaty
Jsem hned o něco sebevědomější, když mám udělané vlasy podle svých představ. Mým ideálem jsou dlouhé rudé, nebo ohnivě červené vlasy, liščí ohon, který se na slunci rozzáří a oslní všechny kolem. Nemám ale na mysli nepřirozeně svítivou červenou, ta se mi naopak příčí.
Dříve jsem se pokoušela vysněného barevného efektu docílit chemickými barvami, které jsou běžně ke koupení v drogérii. Bohužel, ne vždy chytly podle mých představ - většinou jsem docílila vínové barvy, jednou mi dokonce chytla až do černa. Když už se barva po několika týdnech vymyla do červené, byly vlasy mdlé a bez života a navíc už odrůstaly. Výsledek zkrátka nikdy nebyl ideální.
Po dlouhém rozhodování jsem dospěla k tomu, že risknu své husté a dlouhé kadeře a zkusím obarvit přírodní cestou - hennou. Pročetla jsem spoustu diskuzí, recenzí i článku. Když jsem se definitivně rozhodla, koupila jsem dvě balení Henné Color, měděnou a bordó. V dnešním článku bych ráda představila hennu jako takovou, zrecenzovala Henné Color, podělila se o své zkušenosti, emoce a dojmy, nebude samozřejmě chybět ani porovnání před a po.

Kartáč z kance

7. února 2016 v 18:17 | Wnaty
Kančí kartáč je pro mě jedním z nejlepších objevů v mém životě. Na své dlouhé a husté vlasy si opravdu potrpím a tento kartáč mi výrazně ulehčuje starost okolo nich. Jedná se o svazky pravých kančích štětin zasazených do dřeva - a to je vše. Kolik toho takový prosťoučký nástroj dokáže ulehčit je až neuvěřitelné.

V dnešním článku bych ráda představila kančák jako takový - jeho druhy, výhody a nevýhody a jak o něj správně pečovat. Recenze se bude vztahovat především na kartáč, se kterým mám osobní zkušenost - KELLER 009 03 40 - dřevěný.
 
 

Reklama