Téma týdne

Mezník v dějinách aneb óda papíru

1. listopadu 2016 v 13:41 | Wnaty
Nejgeniálnější vynález lidstva? Papír.

Být dobrým zahradníkem

7. září 2016 v 16:55 | Wnaty
Pokud někdo vymyslí přípravek, nebo (ne)technickou vymoženost, díky které bude moci člověk číst myšlenky druhých, jistě se náš svět začne rázem řítit do pekel. Mysl každého z nás je tak pestrá, tak barvitá, že do jejích zákoutí snad ani my sami zabrouzdat nechceme. Asi nejspíše ze strachu z nás samých.

V tomto tématu týdne bych ráda popsala dravost myšlenek a jejich vliv nejen na běžný život člověka, ale i na chod světa. Celou myšlenku budu ilustrovat jako (ne)rozkvetlé pole květin - co každý jistě dobře zná, je těžké sdělovat abstrakci abstrakcí a pro uchopitelnost sdělovaných informací je fajn mít po ruce něco konkrétního.

Útržky

23. srpna 2016 v 22:09 | Wnaty
Někdy hodně vzpomínám na dobu, kdy jsem byla ještě dítě. Kolikrát jsem až překvapená, kolik střípků vzpomínek z paměti vylovím. Na kolik nepodstatných i podstatných věcí si vzpomenu. Přehrávám si v hlavě každou zvlášť a každá mi dokáže změnit výraz v obličeji. Jen co skončí jedna vzpomínka, vynoří se další, jakoby se chtěly předbíhat. Je jich tolik. Když vypluje na hladinu nějaká nová, mám neskutečnou radost a hned se mi zařadí mezi ty vzpomínky již nasbírané. Někdy si říkám, že bych si je měla psát. Ony se totiž rády toulají. Je jich tak moc. A já mám strach, že už třeba nějakou nenajdu. Jsou krásné a nechci je stářím poztrácet.

10 důvodů, proč začít blogovat

31. července 2016 v 21:30 | Wnaty
Mnohdy se v bloggerské komunitě setkávám s docela povrchním názorem: "Dneska už blogování není jako dřív. Bloguje každý druhý a najít mezi tou hromadou blogů nějaký kvalitní blog je téměř zázrak.".
Já bloguji od svých devíti let. To už je nějaká řádka let. Je sice pravda, že blogování se za poslední dobou rozmohlo a že spousta blogů ztrácí na kvalitě, jelikož se jejich autoři pouze vozí na vlně současného trendu. Na druhou stranu blogování je cenná zkušenost a může mít velký vliv na člověka jako osobnost a ve výsledku tak změnit i jeho původní postoj k blogování, ať už začal jakkoliv. Však i Ti nejúspěšnější měli nějaké začátky, za které by se už dnes možná styděli. Koneckonců, mimo tu hromadu blogů bez pointy se rodí také hromada blogů s názorem a myšlenkou. Hromada blogů s kvalitním designem i obsahem.

Přemýšlíš už nějaký čas o tom, že si založíš vlastní blog? Nech se přesvědčit 10 důvody, proč bys bez váhání měl/a! Třeba právě budeš právě Ty tou zlatou rybkou v moři bloggerů, která vytvoří nejen kvalitní blog, ale dokáže s ním i prorazit.

Někdy stačí jen pět řádků

8. února 2016 v 23:13 | Wnaty
Definuj domov, definuj domov, dle svého uvážení!
Domov je tam, kde láska a vzpomínky jsou,
domov je tam, kde je teplo, jídlo a spaní,
místo, kam ráda se vracím, kam mé nohy jdou,
to je prosím pěkně domov, to je domov v celém svém znění.

Pár rad, jak žít lepší život

4. února 2016 v 18:21 | Wnaty
Mnohdy se setkávám s neúctou lidí k vlastnímu životu. K neúctou člověka sama k sobě. Tak často, až je mi z toho smutno. Taková neúcta se projevuje takřka ve všem - počínaje sebelítostí a nadávkami na to, jak máme těžký život, přes nepravidelný pitný režim, nedostatek spánku a střídající se nedostatek a nadbytek jídla, až po pokusy o sebevraždu. Ať už se jedná o pózu nebo jakýkoliv trend, ať už se jedná o nevědomou i vědomou negaci, nevyplývá z toho nic dobrého pro nikoho.

Tímto článkem bych se chtěla pokusit alespoň někomu změnit úhel pohledu, dokázat, proč by si měl člověk vážit svého života a tím i sám sebe. Dokázat, že člověka by mělo bavit žít. Protože kdokoliv, kdo má možnost tenhle článek číst má úžasný život, který je jen otázkou jeho volby. Nevěříš? Čti dál.
 
 

Reklama