Tvoření

Výborný máslový ležák

5. února 2018 v 13:22 | Wnaty
Máslový ležák je fiktivním nápojem z příběhů o Harrym Potterovi z díla J.K. Rowlingové. Mezi fanoušky se stejně jako spousta dalších smyšlených nápojů a pokrmů ležák ujal a začaly vznikat originální recepty, jak si ho připravit.
O máslovém ležáku jsem již v minulosti několikrát slyšela, je tomu pár dní zpátky, co mi ho moje kamarádka připomněla ukázkou toho jejího na jejím instagramu.
Za velkou fanynku Harryho Pottera se nepovažuji, ačkoliv mám příběhy z magického světa ráda. Máslový ležák jsem tedy netoužila ochutnat proto, že pochází právě z světově známého kouzelnického fantasy, zaujal mě jen název a neobvyklá kombinace.

Na internetu je k dohledání množství receptů na tento nápoj v jeho různých variantách. Zatímco zahraniční butterbeers nemají s pivem co dočinění v českých receptech hraje tato surovina první housle. Zahraniční recepty jsou postavené na surovinách, která je v u nás obvykle problém sehnat.

Spojením u nás dostupných surovin a postupů ze zahraničních videí jsem vytvořila vlastní unikátní recept a světe div se, právě popíjím výborný máslový ležák, který je můj první, ale rozhodně ne poslední.

Od čtvrtky ke sketchbooku

24. srpna 2017 v 17:46 | Wnaty
Ještě před pár lety jsem si absolutně nedokázala představit, že bych svými kresbami a malbami z reálného prostředí i fantazie dokázala počmárat celý notes. Dnes si naopak těžko dokážu představit, že bych zasedla ke stolu nad prázdnou A4 a na několikátý pokus křečovitě překreslila fotografii z internetu, přičemž bych si hotovou kresbu uložila do desek do fólie. Asi je to přirozená součást mého výtvarného vývoje, kterou bych tady na blogu ale ráda sdílela. Mnohdy se setkávám s méně zkušenými výtvarníky, než jsem já a třeba se v někteří v určité fázi mého postupu od čtvrtky k plným sketchbookům najdou a usnadní jim to další kroky k tomu stát se tím, kdo volnou rukou kreslí a maluje bez ostychu každý den.

Moje cestovní výtvarná výbava

22. července 2017 v 16:56 | Wnaty
Kreslení, malování, tvoření, to vše je mou vášní už od mala. Dospěla jsem do fáze, kdy kreslím prakticky každý den a proto je přítomnost skicáku a kreslících potřeb neodmyslitelnou nutností do každého dne.
Dříve jsem měla klasické školní pouzdro, s pár vypsanými propiskami, několika polámanými tužkami a asi třemi nepoužitelnými pastelkami. Později jsem dospěla k tomu, že mi tohle prostě nestačí a pořídila si dřevěné umělecké pouzdro. Má výtvarná výbava se s tímto krokem znatelně rozšířila, ale pouzdro bohužel nebylo příliš praktické a přesto, že bylo relativně velké a těžké, nepojalo tolik, co bych si přála. Vystřídalo ho tedy lehčí plastové pouzdýrko, které bylo sice velmi skladné, na své rozměry obsáhlo i relativně dost potřeb, ale stále ne tolik, kolik bych potřebovala mít stále po ruce. Nakonec jsem ve fázi, kdy jsem si pořídila relativně rozměrný organizér se třemi velkými kapsami a několika menšími bočními, které už pojme opravdu vše, co chci mít stále po ruce. A právě o něm bude dnešní článek.


Ačkoliv si někteří možná řeknou, zda není zbytečné nosit všechno tohle stále při sobě, za mě rozhodně není. Limitování prostředky limituje kreativitu. Jsem člověk, co rád experimentuje, co rád kombinuje různé barvy a média, různé materiály i styly kresby. Navíc, přihlédnu-li k tomu, že jsem stále na cestách a nemám vlastní pokojík vybavený vším, co bych si přála, je obsáhlejší pouzdro skvělou alternativou k uměleckému studiu. V dny, kdy vím, že na tvoření nebude tolik času a prostoru, v dny kdy potřebuji mít minimální obsah tašky, tehdy sahám po původním plastovém pouzdérku, kam hodím propisku, tužku, pár fix a pastelek a večer po návratu je opět uložím zpět do organizéru.

#DIY - punk-rocková džínska

29. března 2017 v 12:19 | Wnaty
Už od zimy se těším na jaro. Proč? Protože celou zimu jsem navrhovala, chystala i vytvářela bundu, o které už nějaký čas sním a nemohla jsem se dočkat, až ji sklonkem zimy dodělám a na jaře ji pořádně provětrám. Fanoušek drsnější muziky, kreativní duše? Nech se inspirovat a zrealizuj si obdobný kousek i Ty!

#DIY - stylové potrhané džíny

18. března 2017 v 1:11 | Wnaty
Ačkoliv jsem trendem roztrhaných džínů prve opovrhovala, časem jsem si našla několik oblíbených kombinací, ve kterých potrhané džíny nepůsobí jako kdybych právě vylezla z kontejneru, ale naopak vypadají velmi stylově. Moje nejoblíbenější je kombinace s nezvykle síťovanými punčochami, kdy se právě podstata roztrhaných džínů stává základním kamenem celého outfitu.

Avšak, vzhledem k tomu, že obchodníci chtějí za takový roztrhaný kus látky obvykle celé mé jmění, rozhodla jsem se, že zpracuji své staré džíny a vyrobím si tento stylový kousek doma. Však ve výsledku nejde o nic těžkého.

 
 

Reklama